Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adayların oy pusulaları belirlendi

Giriş Tarihi: 13.10.2014 20:29 Güncelleme Tarihi: 13.10.2014 21:08
Adayların oy pusulaları belirlendi

Galatasaray Kulübü'nde 25 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı öncesi başkan adaylarının kullanacağı oy pusulalarının renk seçimi gerçekleştirildi.

Türk Telekom Arena'da, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar gözetiminde yapılan renk seçimi toplantısında, başkan adaylarından Duygun Yarsuvat hazır bulunurken, Alp Yalman'a ise yönetim kurulu aday listesindeki isimlerden Nasuhi Sezgin vekalet etti.

Sezgin, bugün basın toplantısı yapan Alp Yalman'ın yorgun olması nedeniyle gelemediğini ve renk seçimi için kendisini görevlendiğini aktardı.

İrfan Aktar'ın getirdiği iki kapalı zarf içinden seçim yapılırken, Nasuhi Sezgin'in zarfından 'sarı', Duygun Yarsuvat'ın zarfından ise 'kırmızı' renk çıktı. Daha sonra İrfan Aktar, renk seçimi tutanağını Yarsuvat ile Sezgin'e imzalatarak, seçimde kullanacakları oy pusulalarının rengini kayda geçirdi.

Divan kurulu olarak bundan sonraki adımlarının, oy pusulalarını bastırmak olacağını söyleyen İrfan Aktar, "Divan kurulu ve mevcut yönetim, artık seçim için gerekli hazırlıkları yapacak. Güvenli ve sağlıklı bir seçim yapılması için her türlü tedbir alınacak" ifadelerini kullandı.

Galatasaray tarihinde, kırmızı renkli oy pusulasını seçen adayların kazanma oranının yüksekliğine dikkat çekilerek yöneltilen bir soru üzerine Duygun Yarsuvat, "Benim öyle batıl itikatlarım yok. Her renk uğurludur. Bütün renkler, günler ve haftalar uğurludur. En çok ağustos ayını severim, çünkü o ay doğmuşum" dedi.

Toplantıya hazırlıklı geldiğini aktararak, kırmızı ve sarı renkli iki ayrı kalemi yanındakilerden isteyen Yarsuvat, sarı rengi seçtiği için sarı renkli kalemi Alp Yalman'a verilmek üzere Nasuhi Sezgin'e teslim etti ve kırmızı renkli kalemi de kendisi aldı.

DERBİ ÖNCESİ İKİ ADAYIN DA PASSOLİG KARTI YOK

Galatasaray Futbol Takımı'nın bu hafta sonu Fenerbahçe ile yapacağı derbi karşılaşmayı statta izleyip izlemeyecekleri yönündeki soru, her iki adayın da Passolig kartının olmadığını ortaya çıkardı.

Soruya, Yarsuvat, "Beni derbi maçında göremeyeceksiniz. Çünkü Passolig kartım yok. Bu nedenle de müsabakayı dernekte izleyeceğim" derken, Nasuhi Sezgin ise "Bildiğim kadarıyla Alp Yalman Bey'in de Passolig kartı yok. O da gelemeyecek" diye cevap verdi.

Bunun üzerine araya giren İrfan Aktar, "Passolig kartlarıyla ilgili sıkıntıları görüyorsunuz. Normal vatandaş bile binbir sıkıntı çekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Başkan olması halinde bu konuyla ilgili nasıl bir tavır alacağı sorusunu Yarsuvat, şöyle yanıtladı:

"Ben fikir üretebilirim. Çünkü bu uygulamanın kalıp kalmayacağı federasyonun elinde. Kanunda Passolig yok. Federasyon tarafından uygulamaya konulmuş bir konu. Onlar da bakıp herhalde bu yanlış manevradan vazgeçeceklerdir. Bahriyede bir kural vardır, 'yanlış manevrada ısrar etmeyeceksin' diye. Seyircisiz futbol maçı ne izlenir, ne zevk verir. Oyuncular da zevk almaz. Bu yanlış manevradan vazgeçmek gerekir. Benim görüşüm bu."

"SEÇİM DOSTLUK İÇİNDE GEÇİYOR"

Divan Kurulu Başkanı Aktar ile Yarsuvat ve Sezgin, iki adayın Galatasaray Kulübü Başkanlığı için girdikleri yarışın dostluk içinde geçtiğini bildirdi.

Başkanlık için iki aday bulunduğunu hatırlatan Aktar, "İkisi de kulübün en kıdemlilerinden, divan kurulu üyeleri. Biri eski kulüp başkanı, diğeri eski divan kurulu başkanı. Bu seviyelerde Galatasaray'a hizmet etmiş insanların dostluk, arkadaşlık hisleriyle dolu olduğunu hepimizin kabul etmesi lazım" değerlendirmesini yaptı.

Yarsuvat da "Dostluk içinde geçmesini yadırgamıyorum. Böyle olması gerekir. Biz düşman kardeşler değiliz ki. Hele ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda birlik olmamız lazım. Herkes Galatasaray'ı sevdiği için çalışmak istiyor" diye konuştu.

Sezgin ise dostluk kulüplerinde sürekli olduğunu vurgulayarak, "Tersi hiç olmadı. Şu anda Duygun ağabeyimizin bana Alp Bey için verdiği sarı kalem bile göstergedir. Hizmet yarışına girdiğimizin göstergesidir. Bu bir hizmet yarışıdır ve bizde dostluk bakidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adayların oy pusulaları belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN