"Mahallenin şımarık çocuğu Ünal Aysal"

Giriş Tarihi: 15.10.2014 16:47 Güncelleme Tarihi: 15.10.2014 16:54
Mahallenin şımarık çocuğu Ünal Aysal

Galatasaray Kulübü'nün ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, 25 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayı olan Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat da katıldı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın katılmadığı toplantıda mevcut yönetim kurulundan, Özkan Olcay, Mete İkiz ve Ebru Köksal hazır bulundu.

BAŞKAN ADAYLARI, ÜYELERE HİTAP ETTİ

Sarı-kırmızılı kulübün başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat, toplantı gündemi kapsamında divan kurulu üyelerine hitap etti.

İlk olarak kürsüye gelen Alp Yalman, kulüp başkanlığından ayrıldığı 1996 yılının ardından, 18 yıl sonra yeniden başkan adayı olarak divan kurulu huzuruna geldiğini belirterek, "Ben 1973-1976 yılları arasında, Mustafa Pekin, Ali Uras, Selahattin Beyazıt ve Ali Tanrıyar başkanlarımın yönetimlerinde bulundum, sonrasında da 3 dönemde 6 yıl süreyle başkanlık görevini üstlendim. Toplam 20 yıl aktif olarak Galatasarayımız için görev yapmış olmanın gururuyla huzurunuzdayım" dedi.

"Sevgili kardeşim Ünal Aysal'ın almış olduğu seçim kararı üzerine, çok kısa bir süre olmasına rağmen, kulübümüze olan sevgim, bağlılığım, kulübümüzün içinde bulunduğu olumsuz koşullar, o dönem başka adayın çıkmamış olması, bu sorumluluğu almaya beni sevk etti" ifadelerini kullanan Yalman, şöyle devam etti:

"Yola çıkarken en büyük gücüm, çocukluğumdan beri içinde bulunduğum Galatasaray camiasıdır. Kulübümün geleneklerini, başkanlık dahil 20 yıllık yönetim deneyimlerimle çok yakından tanıyor olmam da en büyük güvencem. Bu zorlu günlerde, benimle beraber çalışma teklifini tereddütsüz kabul eden, çeşitli dallarda ihtiyacımız olan bilgi ve donanıma sahip genç arkadaşlarımızın varlığı da bizim için önemlidir."

Yalman, 25 Ekim Cumartesi günü, değerli bir ağabeyi olarak gördüğü Duygun Yarsuvat ile çok önemli bir yarışa gireceklerini vurgulayarak, "Eğer kazanırsak, kendisinin engin bilgilerine her vesileyle başvuracağız. Kaybedersek de yeni başkanımız olarak hizmet için emrinde olacağız. Kendisi ile ekibindeki kardeşlerimize, kendim ve arkadaşlarım adına huzurlarınızda başarı dileklerimi iletiyorum" şeklinde konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
"Mahallenin şımarık çocuğu Ünal Aysal"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN