Sinan Vardar: Terim göreve devam etmeli

Giriş Tarihi: 15.10.2014
5 Soru 5 cevap

1-Milli Takım, iki maçını kaybetti, üçüncü maçında bir puan aldı. Bundan sonra ne olur?
Maalesef futbolu günlük yaşıyoruz. Böyle devam ederse 15 sene sonra da torunlarımız "Ne olacak bu Milli Takım'ın hali" şeklindeki soruları sormaya devam ederler. Bu sistemin mutlaka değişmesi gerek.

2- Terim istifa etmeli mi?
Bu düzen devam ettiği sürece Fatih Terim'in istifa etmesi hiçbir şeyi değiştirmez. Terim gider, Mustafa Denizli gelir, Denizli gider bir başka hoca gelir. Hoca değişikliği değil futbolda yeniden yapılanma şart.

3-'Terim'in teknik kadrosu zayıf' yorumları yapılıyor, katılıyor musunuz?
Hamza Hamzaoğlu, son üç senenin en iyi teknik direktörü.
Zaten Fatih Hoca'nın kendi yaptıkları belli... Sorun sistemin kendisinde.

4- Sistem nasıl değiştirilecek, ne yapılmalı?
Futbol Federasyonu'nda bir tane futbol adamı, futbol ekonomisti yok.
İngiltere'de başkanları tanımazsınız orada futbol adamları ön plandadır. 320 bin nüfuslu İzlanda'nın yaptıkları ortada. A'dan Z'ye yeniden yapılanma şart. 10 yıl Yıldırım Demirören'le aynı kulüpte çalıştım. O da son açıklamalarında "Kulüplerimiz batak halinde, deniz bitti" dedi. Kulüplerdeki bu kötü yönetim milli takımlara da yansıyor. Avrupa'daki gençler de Türkiye'yi seçmiyor. Bundan sonra hiç seçmezler. Sistem nasıl değişire gelirsek; futbolun akil adamları bir araya gelmeli. Şenes Erzik, Serpil Hamdi Tüzün, İlhan Cavcav, naçizane ben bir araya toplanıp düşüncelerimiz alınabilir. TFF seçimlerinin daha demokratik olması gerek. Futbolu, futbol adamları yönetmeli. Kulüpler profesyonel ama yöneticiler amatör. Kulüp yöneticileri ve başkanlar göreve geldiklerinde şahsi teminatlarını vermeli. TFF, 31 Aralık'ta kulüplerin bilançosunu almalı. Borcu olana transferi yasaklamalı. Altyapı ancak böyle oluşur. Yabancıyı serbest bırak. Parası olan alsın.

5- Milli Takım'ın kimyası mı bozuldu?
Futbolumuzun düzeni bozuk olduğu için bu Milli Takım'a da yansıyor. En iyi 3 oyuncuyu oynatamadık. 7 ay önce bir hadise olmuş ama çözülememiş. Almanya'daki gençleri yakın takipte menajer Erdal Keser vardı ama TFF'nin ilk icraatı onu kovmak oldu. Almanya ile irtibat önemli çünkü futbolcular orada yetişiyor. 7 ay önce olmuş olayda çocukları barıştıracak biri yok. Sonra gidip Letonya'dan gol yiyoruz. Türk seyircisi de bıktı. Kimse maça gitmiyor.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinan Vardar: Terim göreve devam etmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN