'O tekmeyi atması mücadele gücünden'

"Jui Jitsu bir savunma sporu. Bu sporu yapan insanlar çok mücadelecidir. Alves'in tekmesini rakip futbolcunun sırtına vurması bundan kaynaklanıyor"

Giriş Tarihi: 23.10.2014
'O tekmeyi atması mücadele gücünden'
Galatasaray derbisinde Dzemali'ye attığı tekme Alves'in "İstenmeyen adam" ilan edilmesine neden oldu. Kırmızı kartla oyun dışı kalan futbolcu, PFDK'ya sevk edildi ve kulüpteki geleceği de büyük tehlikeye girdi. Alves'in bu hareketi yapmasında savunma sporu olan Jui Jitsu'nun payı olduğu söylendi. Biz de Jui Jitsu sporunun Türkiye'deki ilk antrenörü olan Adnan Şafak Yüksel'e bu sporu ve Alves'in hareketini sorduk. İşte Yüksel'in anlattıkları:

BREZİLYA'DA ÇOK YAYGIN
"Savunma sporu olan Jui Jitsu, Uzakdoğu ülkelerinde özellikle Japonya'da daha sonra da Brezilya'da yaygın hale geldi. Jui Jitsu bir savunma sporu. Bu sporu yapanlar mücadelecidir. Alves'te de aşırı bir mücadele hırsı var. Tekmesini rakip futbolcunun sırtına vurması da buradan kaynaklanıyor. Bu sporu yapanlar dengeli bir savunma yaparlar. Bacak ve kollarını da iyi kullanırlar. Ayağını fazla açmasıyla tekme Galatasaraylı futbolcunun sırtına gelmiştir. Alves, Portekizli olduğu ve Brezilya kültürüne yakınlığı nedeniyle bu sporu yapmayı tercih etmiştir."

HATA YAPANA CEZAYI KESERİZ!
Alves'e 30 bin, Bekir'e 20 bin Euro ceza verdik

Başkan, hata yapan herkese ceza kestiklerini söyledi: "Alves'le konuştum. Hukukçularımıza sorduk ve kendisine 30 bin Euro ceza verdik. Bekir'e de 20 bin Euro ceza kestik. Gökhan Gönül televizyona konuştu o da cezayı yedi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O tekmeyi atması mücadele gücünden'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN