Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yıldırım uzattığımız eli karşılıksız bırakmadı"

Galatasaray başkan adayı Alp Yalman, "Bir takımın başındaki antrenörü asla mağlubiyetçi olamaz" dedi.

Giriş Tarihi: 24.10.2014 13:40
Yıldırım uzattığımız eli karşılıksız bırakmadı
Radyospor'a konuşan Yalman, "Borussia Dortmund maçı nedeniyle çok üzgünüm. Hiç beklemediğim bir sonuçtu. Telafisi çok zor olan bir sonuç oldu. Ancak her şeyden önce zor görüyorum lafını hiç kabul etmiyorum. Böyle düşünürsek neticeye varmamız mümkün değil. Bir takımın başındakilerin düşüncesi mağlubiyetçi olamaz, bunlar Galatasaray'da benim ve hiç kimsenin alışmadığı söylemler. Müsabakadır, mağlubiyet olabilir; ama biz havlu atarız lafının hiç bir zaman duymak istemem" ifadelerini kullandı.

Prandelli'nin Avrupa hedefini öteleyen "Ben buraya ligde dördüncü yıldızı almak için geldim" söylemini bir talihsizlik olarak nitelendiren Yalman, "Galatasaray'da ne başkan bir teknik direktörü 'sadece ligi al, gerisi önemli değil' diye getirir. Ne de takımın başındaki antrenör biz lige konsantre olduk, diğerinin önemi yok diyebilir. Bunlar düzgün bir düşünce tarzı değil. Böyle bir şey olamaz. Benim şüphem yok, silkinip kendilerine gelecekler" ifadelerini kullandı.

Başkan seçilmesi durumunda teknik heyet ve oyuncularla görüşme yapacaklarını ifade eden Yalman, "Oturup,Galatasaray'ın hedeflerinin ne olduğunu futbolcu ve teknik heyete anlatacağız. Teknik heyetle ilgili karar konusundaki ise biz hiç bir zaman peşin fikirli davranmadık. Hiç bir şeyi ezbere yapmayız" dedi.

Önümüzdeki dönemde futbolcuların profesyonel olarak düşünüp hem formalarının hem de paralarının hakkını vereceklerine inandığını belirten Yalman "Zaten başka alternatifleri yok. Hakkını vermek zorundalar. Elimizdeki oyuncuların büyük bir kısmı çok kıymetli" diye konuştu.

Galatasaray genel kurulunun öngörülü olduğunu belirten Yalman, "Genel kurulumuz gayet iyi analiz eder. Galatasaray için en hayırlı kararı verir. Seçilirsek, ben, yanıma alacağım arkadaşlarla futbolu idare edeceğim. Engin, Sabri, Yiğit Gökoğlan ve Ebue'nin hangi gerekçelerle as takımla çalışmadıklarını bilmem mümkün değil. Seçilirsek teknik heyetle görüşeceğim. Bakalım gerekçelerini bana nasıl anlatacaklar. Ona göre bir karar vereceğiz" dedi.

Aziz Yıldırım'nın dostluk temennisinden dolayı kendisine teşekkür etmesi konusunda Yalman, "Sadece Fenerbahçe'yle ilgili değil. Tüm takımlarla ilgili. Siz dost elinizi uzattığınız vakit bunu kimse açıkta bırakmaz. Sporda itişerek, kakışarak, hakaret ederek kimse bir yere gelmez. Bunlar seyirciye de akseder. Statlarda istenmeyen manzaralar ortaya çıkar. Aziz bey de uzattığımız eli karşılıksız bırakmadı. Son açıklamasını böyle algılıyorum" ifadelerini kullandı.

Alp Yalman son dönemde, Galatasaray'ın TFF ve TBF ile daha da gerginleşen ilişkileri konusunda, "Efendim her şeyden önce bilinmelidir ki Galatasaray'ın menfaatlerinin kılına dokundurmayız. Böyle bir şey söz konusu değil. Ama bu kavgalı olarak değil, karşılıklı görüşerek, medeni ilişkiler içerisinde çözülür" dedi.

Maddi kaynak yaratma konusunda düşünceleri olduğunu belirten Yalman, "Planımızı yaptık, seçilirsek bu planı nasıl uygulayacağımızı tespit etmek. Mali tabloyla ilgili olarak karamsar değilim. Ama iç açıcı da değil. Bütün bunlar kararlılıkla çözülebilir. Ben yapı itibariyle her şeye müspet bakan bir insanım" şeklinde konuştu.

Wesly Sneijder'in sözleşme uzatma talebiyle ilgili olarak ise Yalman, "Sneijder diğerleri gibi kıymetli bir oyuncu. Ancak mevcut mukavelesi olduğunu bile bilmiyorum. Bilmik zorunda değilim. Bütün bunlara seçildikten sonra bakarız. Oturur inceler ona göre karar veririz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yıldırım uzattığımız eli karşılıksız bırakmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN