Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni başkan'dan çarpıcı açıklamalar

Giriş Tarihi: 25.10.2014 23:06
Yeni başkan'dan çarpıcı açıklamalar
Galatasaray'ın 35. başkanı seçilen Duygun Yarsuvat, seçime katılanlara, emek verenlere teşekkür etmek için konuşma yaptı. Yarsuvar; teşekkür konuşmasında "Birbirimizden farkımız yok" dedi.

Seçime katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Duygun Yarsuvat, "Sevgili dostlar, sabah 10'dan bu saate kadar burada beklediniz. Sizleri burada bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu seçimin sonucunu da her zaman söylediğim gibi demokratik olduğunu görüyoruz. Teşekkür etmek istediğim divan heyeti var. Divan Heyeti Başkanı İrfan Aktar kardeşim ve diğer mensuplar çok özveri ile çalıştılar. Bu işin altından rahatlıkla çıktılar" dedi.

Seçim kampanyası için çalışanlara da teşekkür eder Yarsuvat, "Seçim ofisinde oturup çalışan, ellerinden gelen her şeyi yapan ve seçimi kazanmasında çok yararlı işler yapan arkadaşlarımdır. Bunlardan birisi, bir trafik kazası geçirdi. Araba ayağının üstünden geçti, buna rağmen gelip çalışmalarını sürdürdü. Ona da teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

Galatasaray camiasına sesleyen Galatasaray'ın yeni başkanı, "Değerli dostlar, Galatasaray camiası içerisinde bu bir seçimdir. Esasında birbirimizden farkımız yok. Çünkü biz Galatasaray'ız. Alp Yalman kardeşim de seçimi kazansaydı ben ona yardımcı olacaktı. Ben kazandım o da bana yardımcı olacak. Biz kardeşliği insana sevgiyi, ortaya koymak için bir araya geldik. Galatasaray böyle bir yetiştirme tarzına sahiptir. Biz insancıl, hümanist özelliklere sahip kişilerden oluşuyoruz. Biz entellektüel seviyesi yüsek olduğu için değil, insanı sevdiğimiz, insana değer verdiğimiz için Galatasaraylıyız. Sabahtan beri buradasınız ve enerjinizden bir şey kaybetmemişsiniz. Galatasaray'ın bugünü ve yarını için birlikte olmayı temenni ediyorum ve istiyorum. Her şey Galatasaray için olsun. Teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Duygun Yarsuvat daha sonra yönetim kurulunu alkışlatmak için kürsüye davet etti. Kürsüye çıkan yönetim kurulu üyeleri salondan alkış aldı.

"PRANDELLİ'NİN GİTMESİNDEN YANA DEĞİLİM"

Duygun Yarsuvat kürsüden indikten sonra basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. "Galatasaray genel kurulu bizi seçti" diyen Yarsuvat, "Zor bir görev alıyoruz. Yarından itibaren Galatasaray'ın sorunlarını halletmek için birarara çalışmaya başlayacağız. 3000 kadar katılımcı oldu. Aksiliklere karşın böyle bir katılımın olması da demek ki Galatasaraylılar, kulübüne sahip çıkıyor. Başkan olduğum için değil, kim başkan olursa Galatasaray'ın başarısı için çalışacaktır. Herkes 4. yıldızı isteyecektir" diye konuştu.

"MAYIS AYINDA KESİN YOKUM"

Prandelli konusunda düşüncesinin değişmediğini söyleyen Yarsuvat, "Futbolla ilgilenecek kişilerin raporları doğrultusunda devam edeceğiz. Ancak benim düşüncem Prandelli'nin gidişinden yana değil" ifadelerini kullandı. Duygun Yarsuvat, Mayıs ayında yapılması planlanan başkanlık seçiminde ise kesin olarak aday olmayacağını söyledi.

Fenerbahçe ile ilişkilerin nasıl olacağı yönündeki soruya ise Yarsuvat, "İnsan insanı sevmelidir. Ancak Galatasaray'a kötülük yaparlarsa cevabını alırlar" yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni başkan'dan çarpıcı açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN