Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mayıs'a kadar Yarsuvat

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Mayıs'a kadar Yarsuvat

Yarsuvat, Galatasaray Olağanüstü Genel Kurulu'nda Alp Yalman'a karşı ipi göğüsledi. Sarı-kırmızılı camianın 'Duygun Hoca'sı söz verdiği üzere sadece 7 ay görev yapacak

Ve Galatasaray'da 7 aylık Duygun Yarsuvat dönemi resmen başladı. Dün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da 98. dönem yönetimi seçilirken 35'inci başkan Yarsuvat oldu. 3 bin 379 üye saat 10:00 ile 15:00 arası 15 sandıkta oy kullandı. Kırmızı listeyle favori olarak seçime giren Yarsuvat, tahmin edildiği gibi rakibi Alp Yalman'a karşı baştan sona üstünlüğünü sürdürdü. 1777 oy alan Duygun Yarsuvat, 1566 oyda kalan Alp Yalman karşısında zaferini ilan etti. Bütün sandıklardan 100 ve 100 üzeri oy alan Yarsuvat, seçim zaferini listesinde yer alan yönetici arkadaşlarıyla birlikte Galatasaray Cemiyeti'ne giderek kutladı.

ALBAYRAK'A AĞIR SORUMLULUKLAR

Yönetim Kurulu'nda Galatasaray Lisesi mezunu 5 isme sahip Duygun Yarsuvat'ın ekibindeki görev dağılımı büyük ölçüde yapıldı. Abdurrahim Albayrak, futbol şubesi sorumluluğunun yanı sıra başkan yardımcılığı görevini üstlenirken, diğer başkan yardımcısı ise turizmle ilgilenen Point Hotel'in sahibi Dursun Özbek oldu. Önemli hukukçulardan Hamdi Yasaman ikinci başkanlık yapacak. Ünal Aysal yönetiminden listeye giren Mete İkiz yine finanstan sorumlu olurken, dış ilişkileri yürütecek Ebru Köksal aynı zamanda kulüp genel sekreteri olacak.

YARSUVAT ZAFERE NASIL YÜRÜDÜ?

"Özhan Abi" stratejisiyle koltuğu oturan Canaydın gibi hareket ederek, "Başkan değil Duygun Ağabeyinizim" dedi. 210 gün başkanlık yapacağını açıklayarak, mayıs ayında başkanlığa ve yönetime talip olacak isimleri yanına çekti. İnan Kıraç faktörü ile seçime 1-0 önde başladı. Futboldaki krizi çözecek iki isim olarak gösterilen Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ü yanına alması camiada takdir topladı.

İŞTE YENİ YÖNETİM

KIRMIZI LİSTE BAŞKAN
DUYGUN YARSUVAT: 1937 doğumlu, hukukçu ve Galatasaray Lisesi mezunu.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
Hamdi Yasaman : 1947 doğumlu, hukukçu ve Galatasaray Lisesi mezunu.
Dursun Özbek : Turizmci, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu.
Abdurahim Albayrak : 1954 doğumlu, iş adamı.
Cem Kınay : 1958 doğumlu, turizmci ve iş adamı.
Mete İkiz: 1968 doğumlu, finans uzmanı, iş adamı.
Mehmet İpekdokuyan : 1965 doğumlu, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu.
Mehmet Can Topsakal : 1958 doğumlu, iş adamı ve Galatasaray Lisesi mezunu.
İsmail Sarıkaya : 1967 doğumlu, inşaat mühendisi.
Ahmet Tunç Akan : 1963 doğumlu, inşaat mühendisi.
Ebru Köksal : 1968 doğumlu, üst düzey yönetici ve danışman.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
Ural Aküzüm: Hukukçu, Arı Hareketi Yönetim Kurulu üyesi ve Galatasaray Lisesi mezunu.
Ceyda Gürcan : İstanbul Barosu avukatı.
H.Murat Atay : 1966 doğumlu, doktor.
Selim Arda Üçer : 1980 doğumlu, üst düzey yönetici
Ali Yüce: 1986 doğumlu, iş adamı.

YARSUVAT'IN CEBİNDEKİ PLAN
Olağanüstü Genel Kurul sonuçlarının açıklanması sonrası alkışlar arasında kürsüye çıkan Duygun Yarsuvat, seçimin demokratik bir ortamda geçmesine katkı sağlayan tüm kesimlere teşekkür etti ve "Galatasaray'ın bugünü ve yarını için birlikte olmayı hedefliyorum ve istiyorum" dedi. "Esasında birbirimizden farkımız yoktur. Çünkü biz Galatasaraylıyız. Alp Yalman kardeşim kazansaydı ben ona yardımcı olacaktım, ben kazandım eminim o da bana yardımcı olacaktır" sözleriyle Yalman'ın asil duruşuna atıfta bulunan Yarsuvat, "Yarından itibaren kolları sıvayıp, Galatasaray'ın sorunlarını halletmek için çalışmaya başlayacağız" sözleriyle ise ilk hedeflerine dikkat çekti. İşte SABAH farkıyla Yarsuvat'ın ilk etapta hayata geçireceği uygulamalar:
Sportif AŞ yönetime girmeyen camianın en önemli isimlerinden Ali Dürüst'e teslim edilecek.
Cesare Prandelli ile masaya oturulacak. Kısa süreçte alınacak sonuçların kaderini tayin edeceği net bir dille İtalyan teknik adama iletilecek.
41 kişilik futbol takımına birçok oyuncu veda edecek. Ekonomik dengeleri yakalamak uğruna gerekirse Muslera ve Sneijder dahi gözden çıkarılacak.
31 Ekim'e kadar futbolculara ödenmesi gereken 10 milyon dolar için acil olarak kaynak yaratılacak.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Mayıs'a kadar Yarsuvat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN