'Rapor bağlayıcı değil'

Giriş Tarihi: 12.11.2014

UEFA Disiplin Müfettişi, Trabzonspor'un TFF ve F.Bahçe ile ilgili şikayetinin reddedilmesi yönünde görüş bildirdi... Bordo-mavililer ise bu raporun bağlayıcı olmadığını savundu...

Şike davası ile ilgili UEFA'ya başvuran Trabzonspor'a kötü haber geldi. Bordo-mavililerin TFF ve F.Bahçe ile ilgili şikayetini değerlendirmek üzere görevlendirilen Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba, şikayetin reddedilmesi yönünde görüş bildirdi. Konuyu SABAH'a değerlendiren Trabzonspor Hukuk Kurulu Üyesi Avukat Hakan Orhan, bu raporların bağlayıcı olmadığını belirtti. UEFA'nın gündeminde 2 dosya bulunduğunu vurgulayan Orhan, "Bunlardan biri Trabzonspor'un yapmış olduğu şikayet, diğeri ise F.Bahçe'nin şikayeti. Müfettiş, Trabzon hakkındaki iddiaları ciddi bulmamış. Raporlarda Trabzonspor'un temiz olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. TFF ve F.Bahçe aleyhine olan soruşma ile ilgili olarak ise 'Usuli açıdan UEFA'nın konuyu değerlendirmeye yetkisi bulunmadığından bahisle, başvurunun reddedilmesi gerektiği' şeklinde rapor vermiştir" dedi.

KARAR 11 ARALIK'TA VERİLECEK

Hakan Orhan açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Müfettiş raporlarının bağlayıcı olmadığını, UEFA Disiplin Kurulu'nun teorik olarak raporlar aksine karar da verebilme yetkisinin olduğunu belirtelim. UEFA Disiplin Kurulu, bu raporu 11 Aralık 2014 tarihinde görüşecek ve bir karara varacaktır."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Rapor bağlayıcı değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN