Madem o kadar çok biliyordun başkan olsaydın

Divan Kurulu toplantısında gergin anlar yaşandı. Helvacı'nın tüzüğü eleştirmesine sinirlenen Yarsuvat, "Madem o kadar çok biliyordun, keşke başkan olsaydın" diye tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Madem o kadar çok biliyordun başkan olsaydın
Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, ilk Divan Kurulu toplantısına dün katıldı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği toplantıda Başkan Duygun Yarsuvat tasarruf politikası gereği 75 çalışanın işine son vermelerini "Vicdanım sızlıyor" diyerek açıkladı. Başkan, "Kulüpte 636 kişi çalışıyor. Her ay 4 milyon 900 bin lira maaş ödüyoruz. Bu şekilde Galatasaray tabii ki mali çöküntü içine girer. Akıllı bir aile reisi ne yapar? 'Çocuklar masraflarınızı kesin, bu sene ayakkabı almayacağım, yazlığa gidemeyeceğiz' der. Yani tasarrufa gider. Biz de indirime gidiyoruz. Gazetelerde, 'Prandelli kalıyor, çaycı gidiyor' yazıldı. Vicdanımız sızlıyor. İyi yapmıyoruz ama mecburuz" diye konuştu.

G.SARAY'I RUSLARA SATMAYIZ
Galatasaray'ın Rus sermayesine satılacağı haberlerini sert bir dille yalanlayan Yarsuvat, Mecidiyeköy arazisi ile ilgili olarak ise, "Orayla ilgili zaten satma yetkisi istemedik. Orada inşaatı tamamlayacağız. Bittiğinde değeri 150 milyon lira" dedi. Başkan, Galatasaray Lisesi'ne gelen üyelerin sigara içmesi nedeniyle Divan Kurulu'nun Arena'ya alınmasına da "Yerlere atılan sigaralar temizlenebilir ama kırılan kalpler temizlenmez" diye tepki gösterdi.

HELVACI İLE SÖZ DÜELLOSU
Divanda tüzükle ilgili bir açıklama yapan Mehmet Helvacı'nın yönetimi hedef alan açıklamalarından rahatsız olan Başkan Duygun Yarsuvat kürsüye çıktı ve "Madem bu kadar çok biliyordun keşke sen başkanlığa aday olsaydın" dedi. Bunun üzerine tekrar söz alan Helvacı şunları söyledi: "Sayın Başkan adaylığınızı koymadan önce beni arayan siz değil miydiniz? 'Liste hazır, gel başkan ol' demediniz mi? Ama son gün kabul edemezdim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madem o kadar çok biliyordun başkan olsaydın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN