Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlar içerde başka dışarda başka

"Kulüpler Birliği Vakfı ve TFF Başkanı'nın beni ve Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretinden memnun kaldık. Hepsi birlik mesajı verdi. Ancak içerde söylediklerini dışarıda başka şekilde söyleyenler oluyor"

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Başkanlar içerde başka dışarda başka
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Parlamentosu'nda ikili temaslarda bulunmak için gittiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Bakan Kılıç, Türkiye-Kazakistan maçı sonrası yaşanan olaylardan geçen hafta kulüplerin Ankara'ya yaptığı çıkarmaya kadar pek çok konudaki sorumuza yanıt verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız spora çok yakınlar. Başarılı ya da başarısız tüm sonuçları yakından izliyorlar, sorunları da çok iyi biliyorlar. Devlet sahada şiddet yaşanmamasında kararlı. Bunu da herkesin böyle bilmesi gerekir. Kulüpler Birliği Vakfı ve TFF Başkanı hem beni hem de sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti. Hepsi birlik ve beraberlik mesajı verdi. Memnun olduk. Ancak içerde söylediklerini nedense dışarı çıkıp başka şekilde söyleyenler oluyor. Bu olmamalı. Bu söylemler olayların çıkmasına neden oluyor. Herkes ile görüşürüm. 4 büyük kulüp başkanlarıyla da bir araya gelebilirim.

TWEET ATAN YÖNETİCİ DİKKAT ETSİN
Küfür etmeyeceksem, sinemaya giderim" düşüncesi var. Tweet atan yöneticiler, kullandıkları üsluba dikkat edecekler. Kazakistan maçında çıkan olayların resmi parçalayarak incelemek gerek. Volkan'ın maçtan önce yaşadığı küfür olayı hoş değil. Volkan'ın tepkisi nerede doğru, nerede yanlış süreci bekleyeceğiz. Maçı kazanıyoruz. Sevinmemiz gerekir. Ama Volkan'ın Emre ile stada gelmesi ve gitmesi. Oraya gelmemesi gereken kişilerin gelmesi bunlar resmin diğer parçaları. Olayları incelemek için iki müfettiş gönderdim. Maçın gözlemci, temsilci ve UEFA raporunu beklememiz gerekir. Şu anda bir şey söylemek yönlendirici ve bağlayıcı olur. Bu nedenle süreci bekleyeceğiz. Maçlarda akreditasyon uygulanıyor. Oraya girmemesi gereken kişiler nasıl girdi? Bunların araştırılması yapılıyor. Televizyon görüntüleri olayların tamamen kontrolsüz olduğunu ve güç kullanıldığını gösteriyor. Şiddetin aması, pardonu olmaz. Artık herkes 'yeter' demeli.

TALİMAT BAKAN 'DAN
Türkiye Futbol Federasyonu'nun dün aldığı 3 önemli kararda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da büyük etkisi var. Belçika'nın başkenti Brüksel'de çeşitli temaslarda bulunan Bakan Kılıç'ın, son dönemde yaşanan olaylarla ilgili Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'i arayıp, "Artık radikal kararlar alınız. Bu tür olayları artık ne statlarda ne de spor müsabakalarında görmek istemiyoruz" talimatı verdiği öğrenildi. Federasyon'un da bu talimat üzerine acil toplanıp bu kararları aldığı gelen haberler arasında.

HİÇ KİMSE YETKİSİNİ KULLANMIYOR
Avrupa'da kanun dışı harekete cezalar var. Bakın Avrupa'ya, yetkiler nasıl kullanılıyor. Bizde de var ancak bizde yetkilerini kullanmayanlar var. Yetkiler kanun ve yasa çerçevesinde kullanıldığı zaman sorunlar çözülür. Bu işin şakası yok. Herkes kendisine sorumluluk çerçevesinde çeki düzen vermeli. Kim olursa olsun. Türk futboluna fayda sağlayacaksa devşirme neden olmasın. Ay-yıldızlı formanın hakkını vermek isteyen herkese kapımız açık. Ama esas kararı çalışmak isteyenler verecek. Cumhurbaşkanımızın daha önce dile getirdiği "Almanya" modeli, doğrudur. Almanya'yı ziyaretimde bu konuyu konuşacağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlar içerde başka dışarda başka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN