Parayı bulun ve gönderin!

4 saat süren toplantıda Prandelli'nin ücreti krize neden oldu. Telefonla bağlanan Başkan Yarsuvat, "Parayı bulun ve gönderin" deyince, 2. İtalyan dönemi resmen kapandı

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Parayı bulun ve gönderin!
G.Saray yönetiminin dün yaptığı ve yaklaşık 4 saat süren toplantının ana maddesi Prandelli idi... Mali açıdan zor günler geçiren G.Saray'ın İtalyan hocanın göndermesindeki maliyeti hararetli tartışmalara neden oldu. Bazı yöneticiler, "Operasyonu Ocak ayına kadar erteleyelim" görüşünü ortaya atarken, İtalyan çalıştırıcının hemen gönderilmesini isteyen Abdürrahim Albayrak ile Ali Dürüst, "Daha fazla beklersek kulüp hem mali hem de prestij açısından büyük kayıplar verecek" dedi. Toplantıya telefonla katılan Başkan Yarsuvat da bu fikre katılınca, yöneticilere talimatı verdi: "Parayı bulun hemen görevine son verin." Böylece Cimbom'da ikinci İtalyan dönemi de fiyaskoyla son buldu. Toplantının ardından resmi açıklamayı, "Prandelli ile yollarımızı ayırdık" diyen Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak yaptı.

FATURA: 3.4 MİLYON EURO
Teknik direktör Prandelli'nin gönderilmesinin faturası Galatasaray için oldukça kabarık oldu. 2.3 milyon Euro üzerinden 2 yıllık sözleşme imzalayan İtalyan teknik adam, sarı-kırmızılı kulübün görevine son vermesinin ardından her iki seneyi de kapsayacak ve 2 yıl boyunca da takım çalıştırmayacak şekilde toplam 3.4 milyon Euro alacak.

İKİ GÖRÜŞ

LEVENT TÜZEMEN: İLK ADAY FATİH TERİM
Bu operasyonunun milli maç arasında yapılmasını bekliyordum. Yönetim yeni teknik direktörün yıpranmaması adına Anderlecht maçını bekledi. Albayrak ve Dürüst'ün olduğu yerde ilk aday Fatih Terim görünüyor. Nasıl Terim milli takıma izin alıp gitmişse bu izni federasyondan G.Saray için özellikle de yakın dostları Dürüst ve Albayrak için alacaktır diye düşünüyorum. Çünkü Terim için konu G.Saray ise gerisi teferruattır.

MURAT ÖZBOSTAN: KURUMSALLIK MI? 1.5 SEZONDA 3 HOCA
Bir gerçek var ki G.Saray bu krizi yönetemedi. Hem Prandelli kaybetti hem de mevcut yönetim. Türkiye'ye büyük umutlarla gelen bir çok ünlü teknik adam cebini doldurup gidiyor. Bu sanki bir gelenek oldu. Yazık bu kulüplerin paralarına.. Prandelli de işte son örnek.. İtalyan hocanın gelişi de hataydı. Galatasaray gibi bir kulüp 1.5 sezonda 3 tane hoca gönderdi. Sonra da kurumsallıktan bahsediliyor. İnsan artık gülüyor!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parayı bulun ve gönderin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN