Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorumluluk İSKİ'nin mi?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Tahkim'e savunmasını 10 soru sorarak yaptı. TFF'ye yaptığı eleştiri için "Sorumluluk İSKİ'nin mi?" yorumunda bulundu

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Sorumluluk İSKİ'nin mi?
Aziz Yıldırım 18 Kasım'daki basın toplantısının tümünün suç olarak gönderildiğine ve PFDK tarafından aleyhinde 45 gün hak mahrumiyeti cezası verildiğini hatırlattı. "İddialarını açıkça ortaya koymaktan kaçınacak kadar savunma hakkına ve bir kulüp başkanının ifadelerini yüz yüze dinlememek için duruşma açamayacak kadar adil yargılanma hakkına inanmayan hukukçular önünde savunma yapmak gibi bir düşüncem olmamakla birlikte soruların yanıtlanabilmesi halinde Kurul, tarafımdan verilen cezayı onamakla serbest ve haklı kılınacaktır" diyen Yıldırım 10 soruda cezanın nedenlerini sorguladı. Savunmasını "Aziz Yıldırım'ı susturamaz ve cezalandıramazsınız. Sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum" diye bizirdi. İşte o sorular:

O ZAMAN CEZA NİYE BU KADAR AZ!

1- Basın açıklamasının tamamamı mı suç teşkil etmektedir? Böyleyse nasıl bu kadar az cezaya hükmedilmiştir.
2- Hakemle koridorlarda konuşmak oda basmak mıdır? Bu hakem odası basmaksa gerekirse yine basarım demek suç mudur?
3- Hakemler üzerinde baskı kurmak suç değil hakemle konuşmak suç mudur?
4- "Beşiktaş şike yapmamış, F.Bahçe'ye kenar süsü yapılmıştır. Biz ceza almadık aklandık. Bizi başkalarıyla karıştırmayın" sportmenliğe uygundur da "Kupa nerede" diye sormak mı aykırıdır?
5- Kulüplerin Aziz Yıldırım'ın söylemlerine ceza verilmesi için ortam sağlaması değil de Beşiktaş ve İBB başkanlarının kim olduğunu hatırlatmak mı suçtur?
6- TFF'nin sorumluluklarını hakemlere devrederek bu genç insanları toplum ve medyanın önüne atmasını eleştirmek suç mudur?
7- Milli takımın şerefini kurtarmak TFF Başkanı'nın sorumluluğunda değil de İSKİ'ye mi aittir?
8- Sorumluluk ve yetkilerini mahkemelerde statlarda ve kaos ortamında 2. Başkanlarına, hakemlere, futbolcuya yükleyip ortadan kaybolanları eleştirmek suç mudur?
9- Aziz Yıldırım'ın konuşmamasını hem de yüzünüze karşı konuşmamasını sağlamaya kalkışman sportmenliğe uygun mudur?
10- Bunlar suç değilse Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik olmak mı suç?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorumluluk İSKİ'nin mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN