Sadece dinledi

Prandelli'ye görevine son verdiklerini tebliğ ederken Albayrak'ın gözleri doldu. İtalyan hoca ise sessiz kaldı

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Galatasaray'da Cesare Prandelli dönemi dün resmen sona erdi. Önceki günkü toplantıda Prandelli'nin biletini kesen Galatasaray Yönetimi bu kararı dün İtalyan hocaya tebliğ etti. Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Prandelli ve basın danışmanı Silvia Bertie ile bir araya geldi. Hocayı görevden aldıklarını yüzüne söylemekte zorlanan Albayrak'ın gözleri doldu. Yönetime kızgın olan Prandelli ise sadece Albayrak'ın söylediklerini dinledi ve kararla ilgili tek kelime konuşmadı.

TEŞEKKÜR MESAJI BERTİ'DEN

Basın danışmanı Silvia Berti görüşmede şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü sarı-kırmızılı yetkililer, Prandelli'ye veda mesajını Berti'den yazmasını istediler. Berti de kulüp adına İtalyan hocaya teşekkür mesajı yazmak zorunda kaldı.

"TELEVİZYONDAN DUYDUM"
Prandelli'nin telefonu dün hiç susmadı. +39'la başlayan ve 7110'la sonlanan telefon numarası sürekli çaldı. Prandelli İtalya'dan arayan gazetecilere sadece "Görevden alındığımı sizin gibi televizyondan öğrendim" dedi.

ÜÇ MİLYON EURO BIRAKTI
Kovulmas ının şokunu yaşayan Prandelli sözleşmesinin feshi konusunda zorluk çıkarmadı. İtalyan teknik adam, talep etme hakkı olmasına rağmen 750 bin Euro'luk şampiyonluk primini istemedi ve "Sadece benim ve ekibimin bu sezonki alacaklarını ödeyin yeter" dedi. Mayıs 2016'ya kadar sözleşmesi bulunan Prandelli işi yokuşa sürse, gelecek sezona ait 2.950 bin Euro'luk ücretini de yönetimden isteyebilirdi.

FUTBOL CULARLA VEDALAŞTI
Prandelli dün Florya'daydı. Takım Gaziantep'e gitmeden önce tüm futbolcularıyla bir araya geldi. Hepsiyle tek tek vedalaştı. Hem maç hem de kariyerleri için başarı dileğini sundu.

Albayrak göreve geldiğinde Prandelli'nin hediyesi kaleme teşekkür etmiş. "Bu kalemle hocamıza yeni imzalar attıracağız" demişti ancak sözde kaldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadece dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN