Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsmail Kartal'ı zor günler bekliyor

Kaybedilen 4 puan sonrasında Fenerbahçe’de takım içerisinde herkes eteğindeki taşları dökmeye başladı.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 09:45
İsmail Kartal'ı zor günler bekliyor

1- Forvet hattında sorun var
Teknik kadroya göre forvet hattı geçtiğimiz sezon çok daha hazırdı. Ancak bu sezon Sow, Emenike, Kuyt ile Webo gibi oyuncuların tutuk halleri teknik kadronun hedefi oldu. Geçen sezonun muhteşem üçlüsünün Demba Ba ve Cardozo'ya göre düşük performans sergilemeleri teknik heyeti düşündürüyor. Bu düşüş ise 3 nedene bağlanıyor: Geçtiğimiz sezon verilen uzun tatil, bu sezon başı çalışmalardaki eksikler ve içlerinde milli takıma giden oyuncuların orada iyi çalışmadıkları için dönüşlerinde düşüş yaşamaları. Buna örnek olarak da son Eskişehir maçı baz alındığında Sow'un 9.5 km'lik performansı karşısında Eskişehirli Mori'nin 12.5 km. koşması gösteriliyor.

2- Beklerden destek gelmiyor
Hem ileri uç oyuncuları hem teknik kadro, bek oyuncularının yeteri kadar ileri uca katkı sağlayamamasından dert yanıyorlar. Hatta Samandıra'da, Caner'in orta yapamamasından bile İsmail Kartal'ın dert yandığı konuşuluyor.

3- Hoca rahat değil
Bir başka konu ise İsmail Kartal'ın rahat olmaması. Göreve geldiğinden beri tam otoritesini sağlayamadığı oyuncular arasında konuşuluyor. Oyuncu grubu Kartal'ı çok seviyor. Ancak bu durum takım içerisinde, "Sevmek başka şey saygı duymak başka şey" olarak da değerlendiriliyor. Hatta bazı oyuncular kadro seçimlerinden dolayı Kartal'ın tercihlerini eleştiriyorlar.

4- Kadroyu başkası mı yapıyor?
Oyuncu gurubu kadro açıklandığında forma giymemesi gereken isimlerin kadroya girmesi sonrası, Kadroyu hoca mı yoksa başkası mı yapıyor?" diyerek tereddütlerini dile getiriyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
İsmail Kartal'ı zor günler bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN