Özkalfa'ya ceza kesildi

Zekeriya Alp: Fenerbahçe-Eskişehir maçında verilen penaltı, penaltı değil, verilmeyen bir penaltı var. Tolga Özkalfa’nın yanı sıra Ekrem Kan ve Hüseyin Sabancı bir süre dinlendirilecek

Giriş Tarihi: 3.12.2014
Özkalfa'ya ceza kesildi
MHK Başkanı Zekeriya Alp, dün yaptığı toplantıda, "Sizin karşınıza çıkacağım günün öncesinde gözüme uyku girmiyor" dedi. Alp, 11. haftadaki hakem kararlarını masaya yatırırken, en çok F.Bahçe-Eskişehir maçının üzerinde durdu.

İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ
Basın mensuplarına hakem performanslarını ve kimlerin hangi notu aldığını belgelerle gösteren Zekeriya Alp, hakem atamalarında her detayı gözden geçirdiklerini belirtti.

ALP, SAĞLAM'I DOĞRULADI
F.Bahçe-Eskişehir maçında ilave yardımcı hakemimiz Hüseyin Sabancı, diğer yan da 2. yardımcı hakem Ekrem Kan, doğru karar veremediler. Penaltıda hakem Özkalfa da önce farklı yorumluyor ama kulaklıktan aldığı mesajla kararını değiştiriyor. Üçü de bir müddet dinlendirilecek" dedi.

VOLKAN'IN MÜDAHALESİ ÇİZGİ ÜZERİNDE
Volkan Demirel'in ceza sahası çizgisi üzerinde müdahale ettiği topla ilgili olarak Alp, "Çizgi üzerinde bir müdahale ve hakemin kararı doğrudur" ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR YANKAYA'NIN HAREKETİ İSTEM DIŞI
G.Antep-Galatasaray maçında Burak'ın attığı gol sırasında Yankaya'nın yaptığı ayak hareketini değerlendiren Alp, "İstem dışı bir hareket. Ancak olmaması gerekiyordu" dedi.

HAKEMLER DE İNSANDIR HATA YAPAR!
Karabük-Beşiktaş maçında ev sahibi takımın nizami golüne ofsayt diyen yardımcı hakem Nihat Mızrak'a sahip çıkan Zekeriya Alp, "Pozisyon hızlı gelişti. İnsanlar hata yapabilir" ifadesini kullandı.

AHMET ÇAKAR: YÜZ KARASIDIR!
Zekeriya Alp'in görevi durum tespiti yapmak değil durumu düzeltmektir. Zaten neyin penaltı olup olmadığını biz ondan daha iyi biliyoruz. Ama yetki onda. Hakemlerin kollarının bacaklarının ve başka yerlerinin oynamasını engellemek Alp'in görevidir. Ama görüyorum ki Zekeriya Alp'in de sağı solu oynamaya başlamış. Bu böyle gitmez! Bir eski futbolcunun MHK başkanı olması Türkiye'nin yüz karasıdır. Bıraksın başkalarının seviyeleriyle uğraşmayı! Kendisinin görevi hakemlerin seviyesidir. Alp'le ilgili açıklamalar önümüzdeki günlerde tarafımdan daha detaylı bir şekilde dile getirilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özkalfa'ya ceza kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN