Aslan'da hesap günü

TT Arena’daki mali genel kurulda sert tartışmaların yaşanması bekleniyor: Galatasaray'ın bugün yapacağı Olağanüstü Genel Kurul'da başkan Duygun Yarsuvat ve ekibi üyelerden borçlanma yetkisi isteyecek

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Aslan'da hesap günü
Galatasaray'da ek bütçe ile ilgili gerçekleşecek Olağanüstü Genel Kurul, bugün saat 10:00'da TT Arena'da yapılacak. 5 aylığına göreve gelen Duygun Yarsuvat yönetimi, üyeleri Ünal Aysal dönemindeki mali tablo hakkında bilgilendirecek ve fazla borçlanma ile Mecidiyeköy'deki arsa için yetki talep edecek. Kulislerde Aysal'ın kulübü 46 milyon lira fazla borçlandırdığı konuşuluyor.

46 MİLYON LİRA AÇIK VAR!

Aysal döneminde 9 aylık hedeflenen gelir bütçesi 105 milyon lira, gerçekleşen gelir ise 85 milyon lira. Aynı şekilde 9 aylık hedeflenen gider bütçesi 104 milyon lira, gerçekleşen gider ise 125 milyon lira. Yani toplam 46 milyon lira açık söz konusu. Yarsuvat, 2014 gelir bütçesini 138 milyon liradan 103 milyon liraya çekiyor. 2014 gider bütçesini de 137 milyon liradan 170 milyona yükseltmeyi hedefliyor. Yarsuvat 67 milyon lira fazla harcama için borçlanma yetkisi isteyecek.

SABAH GÜNDEMİ BELİRLEDİ
Önceki gün SABAH'a konuşan Adnan Polat'ın açıklamaları ses getirdi... Duygun Yarsuvat ve ekibini, üyeleri kandırmakla suçlayan Polat'a cevap, Galatasaray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman'dan geldi. Bugünkü zirve hakkında yapılan "Aysal'ı aklama kongresi" ifadelerine tepki gösteren Yasaman, "Muhalefet kongreyi çarpıtmak istiyor. Yönetimi yıpratarak Mayıs için kendilerine yol açmak istiyorlar. Genel kurul bir ibra oylaması olmayacak. Galatasaray'ın gelirlerine ve geleceğine temlik konulmuş. En çok temlik eden de Adnan Polat. Biz hakem gibiyiz. Taraf değiliz" değerlendirmesini yaptı.

Adnan Polat'ın önceki gün
Levent Tüzemen'e yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan'da hesap günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN