Canıma tak etti

İsmail Kartal ile Emre arasında önceki gün idmanda yaşanan diyaloğu SABAH açıklıyor

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Canıma tak etti
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ile kaptan Emre Belözoğlu arasında önceki gün antrenman sahasında yapılan hararetli sohbet, tartışma olarak yorumlanmıştı. İşin aslının kavga değil, hoca ile kaptan arasındaki bir dertleşme sohbeti olduğu ortaya çıktı. Teknik direktör İsmail Kartal, idmanda moralsiz olan Emre'ye "Hayırdır Kaptan, çok moralsiz görünüyorsun" dedi. Kartal'ın sözü "Bir dokun bin ah işit"e dönüştü. Emre, İsmail Kartal'a son günlerde yaşadığı olayların kendisinde meydana getirdiği etkiyi anlatmaya başladı. İşte o diyalog:
KARTAL: Hayırdır kaptan... Çok moralsiz görünüyorsun, neyin var?
EMRE:
Hocam çok üzerime geliyorlar. Benimle ilgili toplumda olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Hep günah keçisi olarak beni görüyorlar. Bıktım artık.
KARTAL: Biz senin nasıl bir insan olduğunu çok iyi biliyoruz. Dışarıdan gelen sözleri kafana takma. Sen bu takımın kaptanısın, bunu unutma. Ona göre davran.
EMRE:
Nasıl takmayayım hocam! Benim gördüğüm kırmızı kartın aynısını Süper Lig'de her futbolcu görüyor. Ama konu ben olunca, haftalarca konuşuluyor. Yemin ediyorum, artık canıma tak etti.
KARTAL: Bunları hiçbirimiz yaşamak istemiyoruz. Ama fırsat da vermemeliyiz. Daha dikkatli olman gerekiyor.

BİR GÖRÜŞ

YUSUF REHA ALP

1 maç bile fazla!


Hakaretten PFDK'ya sevk edilen Emre'nin sportmenliğe aykırı hareketten aldığı 1 maçlık ceza çok tartışılıyor. Kararı nasıl yorumluyorsunuz? Önce şunu söyleyeyim ırkçılık suçunu işlediği mahkeme kararıyla onaylanmış bir futbolcunun Türkiye'de hala futbol oynadığını tartışmıyoruz da "Allah cezanı versin" dedi diye aldığı ceza az mı, çok mu onu tartışıyoruz. Bu Türkiye'ye has bir komedi. Emre ırkçılık suçunu işlediği zaman 3 maç ceza almıştı. Şimdi "Allah belanı versin" dedi diye 1 maç aldı. Böyle bir oranlama yapıldığında 1 maç fazla bile. PFDK'nın verdiği karar kendi uygulayışı açısından tutarlı. Çünkü PFDK genel uygulama olarak "Allah belanı versin" ya da "vermesin", "ulan", gibi kelimeleri hakaret değil, sportmenliğe aykırı davranış olarak değerlendiriyor. Dolayısıyla Emre değil de başka bir oyuncu olsaydı da bu bir maç olacaktı. Yanlış olan bu kelimelerin hakaret olarak sevk edilmesi. Kaldı ki asıl önemli olan hakemin raporu. Hakem raporunu Emre'nin az ceza alması üzerine yazmış. Görüntüleri seyretmesek, sadece raporu okusak "Emre o bir maçı bile almamalıydı" deriz. Hakem kendisine yapılan saldırıyı kişilik haklarına saldırı olarak görmüyorsa hakemin kişiliğini korumak PFDK'ya düşmez. Sonuçta; Emre'nin bir maç almasının tek nedeni hakemin yazdığı çok hafif rapordur. Şimdi TFF Hukuk Müşavirliği'nin yapması gereken, sevk maddesinin arkasındaysa kararı temyiz etmektir. MHK da görüntüler ve rapor arasındaki çelişkiden sonra Tolga Özkalfa'nın hakemlik lisansını iptal etmelidir.

TAKIM NEREDE BAŞKAN ORADA
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım cezasına rağmen Bursa'dan sonra Balıkesir'e de takımla gitti. Yıldırım'ın son günlerde gergin olan Emre ile sohbeti dikkat çekti.

COŞKULU KARŞILAMA
Balıkesir'deki Fenerbahçe taraftarı takımlarını yalnız bırakmadı. Takımı kalacağı otelin önünde meşaleler ve tezahüratlarla karşıladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canıma tak etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN