Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli takımı biz mi seçiyoruz!

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Milli takımı biz mi seçiyoruz!

"Milli Takım ne yazık ki başarısız durumda ancak Fatih Hoca ile her turnuvaya katılabilen bir Milli Takım yaratacağız"

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, NTV Spor'da yayınlanan 'Yüzde Yüz Futbol' programına verdiği özel röportajda birbirinden çarpıcı açıklamalara imza attı... Demirören'in, özellikle A Milli Takım'ın aldığı başarısız sonuçlar ve bu sonuçlar sonrası kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine yaptığı değerlendirmeleri dikkat çekti. İşte Yıldırım Demirören'in bakış açısı ile A Milli Futbol Takımı:

TFF Başkanı ile Milli Takım başarısı arasındaki alakayı bana açıklar mısınız? Oyuncuyu biz mi seçiyoruz? Milli Takım ne yazık ki başarısız bir dönem geçiriyor. Her turnuvaya katılan, kalıcı bir Milli Takım yaratmalıyız. Bunu uzun vadeli yatırımlarla yakalayabilirsiniz. Fatih Terim hocamızın yönetiminde bu hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Milli Takım tribünden de başlıyor esasında... Milli Takım taraftarı kalmadı. Son yuhalanacak takım Milli Takım'dı, Milli Takım'ı dahi yuhaladılar. Her statta rakip takım oyuncuları yuhalanıyor, takım formaları ile maça geliniyor.

VOLKAN YANLIŞ YAPTI

Volkan'ın yaptığını (Kazakistan maçına çıkmamasını kast ediyor) yanlış buluyorum ama ona yapılanlar daha büyük felaket. Servet Bey, olayı anlattığında 'Beni aşağı indirmeyin takımı sahadan çekerim' dedim. Takımdaşlık adına Volkan'ın yapmaması gerektiğini söylüyorum. Hele stattan ayrılması tamamen yanlış!

GÜLÜYORUM
Demirören, "Yeter, Yıldırım Demirören yeter" tezahüratlarına nasıl tepki verdiği yönündeki soruya, "Gülüyorum... Semih Kaya kendi kalesine gol attığında neden Yıldırım Demirören suçlu oluyor? O gün arkadaşlarıma 'İkinci yarı formaları giyelim sahaya inelim' dedim. Başladığım işi yarım bırakmayı sevmiyorum. Daha yapacaklarımız var. Haziran ayında yine adaylığımı koyacağım" yanıtını verdi.

FELİPE MELO GELEMEZDİ
Ocak ayında yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu sayısı ve kriterlerini duyuracaklarını belirten Demirören, "Yabancı kuralına örneğin yüzde 10 milli takımında oynama kriteri koyarsanız Melo gibi kaliteli oyuncular gelemiyor. Yabancı konusunda bir eğilim şu anda oluşmadı. Çalışmalarımız halen sürüyor" dedi.

MAKYAJLI EKONOMİLERE ARTIK İZİN VERMEYECEĞİZ

Talimatları değiştirdik ve çok sertleştirdik çünkü gidişat kötü. Artık makyajlı ekonomileri kabul etmeyeceğiz. Kulüpler borç batağında, bunu yapmak zorundayız. Spor kanunuyla beraber kulüplerin dernekler kanunun da değişmesi lazım. Kulüpler Birliği toplantısında konuştuk, senelerce 'idare edilmişiz.' Artık kulüplerin mali konularını çok sıkı denetleyeceğiz.

ALP'İN İSTİFASINA SEVİNDİM

Zekeriya Alp'in istifasından hiçbir şekilde haberim yoktu. Biz toplantıya girerken haberi geldi. Tarafsızlığın ve dürüstlüğün sembolü olan bir ismin istifasına bir yandan çok üzüldüm bir yandan ise çok sevindim. Alp gibi bir isim bu şekilde futboldan ayrılıyorsa şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz. Artık kimse 'duyumlarıma göre' klişesine sığınarak hakemlere çamur atmasın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli takımı biz mi seçiyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN