Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarsuvat: tehlike altında

Kulübü Başkanı , Cemaati'nin 'dan 50 milyon dolar istediği yönündeki sözlerine açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 17:14 Güncelleme Tarihi: 18.12.2014 20:09
Yarsuvat: Aziz Yıldırım tehlike altında
Başkan Yarsuvat, "Hanefi Avcı'nın kitabına bir bakın. Birde o davayı açan savcının kullandığı sıfata bakın. Bu davanın niye açıldığını görürsünüz. tehlike altında dedi. Başkan Yarsuvat ayrıca, istifa edeceği yönündeki iddiaları da yalanladı.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı ile başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Kadir Has Üniversitesi'nin spor hukuku konulu paneline katıldı. Panelde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Yarsuvat, ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını değerlendirdi. Cemaati'nin Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği, Yıldırım vermeyince de 3 Temmuz operasyonunun yapıldığını belirttiği konuşmasının hatırlatılması üzerine ise Yarsuvat, "Konuşmamız arasında geçmiş olabilir. Bu beyanda bir şey konuşmuş olabiliriz. Hanefi Avcı'nın kitabına bir bakın. O davayı açan savcının kullandığı sıfata bakın. Bu davanın niye açıldığını görürsünüz" dedi.

"AZİZ YILDIRIM TEHLİKE ALTINDA"
Aziz Yıldırım'ın bu iddiaları yalanladığının hatırlatılması üzerine ise Yarsuvat, "Evet yalanlayabilir. Aziz Yıldırım hala tehlike altında. Yeniden yargılanacak ama 'ne olur' var. Bu bir yargılanan insan psikolojisidir. başkanı olarak söylediğim için bu sözlerim gündeme geldi dedi.

'O sözleri keşke söylemeseydim' dediniz mi şeklindeki soruya ise Yarsuvat, "Ben hayatımda keşke demem. Yapmışsak yapmışızdır diye konuştu.

"BANA BASKI İŞLEMEZ"
Yaptığınız açıklamaların ardından üzerinizde bir baskı oluştu mu şeklindeki soruya ise Yarsuvat, "Böyle bir baskı yok üstümde. Ben baskıya karşı şerbetliyim, bana baskı işlemez dedi. İstifa edeceği yönündeki iddiaları değerlendiren Başkan Yarsuvat, "Kim söylüyor bunları? Konuşsunlar, söylesinler. Yönetim kurulu içinde de böyle bir şey olacağını hiç düşünmüyorum dedi.

"DEMOKRASİ DEDİĞİMİZ İDARİ SİSTEM BÖYLE İŞLİYOR"
2-3 gündür Türkiye'de hukuk ile alakalı gözaltı işlemleri olmuştu. Basına, medyaya darbe şeklinde. Hukukçu olarak neler söyleyeceksiniz? sorusuna ise Başkan Yarsuvat, "Duyduğum kadarıyla bir kısmı mahkemeye sevk edilmiş, bir kısmı serbest bırakılmış, bir kısmı için adli kontrol tedbiri istenmiş. Mesele zamanında yapılıyor ama benim hukukçu olarak düşündüğüm her insanın serbest olması. Her insanın özgürlüklerinden istifade etmesi gerekir. Demokrasi dediğimiz idari sistem bu şekilde yürüyor. Bundan evvel yapılanlarda yanlıştı. Bir Türkan Saylan olayı var. O çok yanlıştır. Kimse onu bugün hatırlamıyor. Çok hasta olan bir kadının evine girip, utanmasalar gözaltına da alınacaktı. Böyle intikam hislerinin de ülkeye faydası olacağını tahmin etmiyorum. İnsanlar biraz kendine gelmeli, 'Ne yapıyorum' demeli. Onu bekliyorum şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarsuvat: Aziz Yıldırım tehlike altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN