Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sana mı kaldı'

Başkan Hacıosmanoğlu Onur'la Sadri Şener arasında geçen konuşmayı A SPOR'a anlattı

Giriş Tarihi: 20.12.2014
'Sana mı kaldı'
"Onur bana Bursa'nın şampiyon olduğu sezon, Fenerbahçe maçı sonrası Şener'in kendisine 'Herkesi geçiyorlar, seni geçemiyorlar' dediğini söyledi"

" Kaptanımız da 'Ben ne yaptım başkan, Trabzon'un kalesini korudum' cevabını vermiş. Bunun üzerine Şener, 'Sana mı kaldı' diye çıkışmış"

Önceki gün düzenlediği basın toplantısında Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener'e "Bursaspor'un şampiyon olduğu sezon, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığımız karşılaşmadan sonra kaptanımız Onur Kıvrak'la ne konuştun?" sorusunu yönelten İbrahim Hacıosmanoğlu, herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını da kendisi verdi. A SPOR'da yayınlanan 'Spor Ajans ı' programına telefonla bağlanan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Ben kalecimiz Onur Kıvrak'ın yalancısıyım... Odamda yaptığımız bir sohbet sırasında kaptanımız bana, 'Başkanım, Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşmanın ardından Sadri Şener yanıma geldi, 'Herkesi geçiyorlar, seni geçemiyorlar' dedi. Ben de kendisine 'Ben ne yaptım başkanım, sadece Trabzonspor'un kalesini korudum' karşılığını verdim. O da 'Sana mı kaldı' diye çıkışarak, yanımdan gitti' dedi."

BENİM MEDENİ CESARETİM VAR

Hacıosmanoğlu, Sadri Şener'in kendisi için sarf ettiği, "4. sınıfa kadar okuma yazma öğrenememiş, cahil cühela adamdan ne beklersin" sözlerine de şu karşılığı verdi: "Ben medeni cesareti olan bir adamım. Evet diyorum ki, 4. sınıfa kadar okuma yazma bilmiyordum. Ama ablam bana iki günde okumayı öğretti, sorun bende değildi. Sizin babanız milletin vekiliydi ama benim babam milletin kendisiydi. En önemli hafızlardandı. Rahmetli dedem de Atatürk'ün subaylarından ve din eğitmenlerindendi. Yatır gibi bir mezarı var. Siz aldığınız eğitimle Trabzonspor'un parasıyla tabak kıran kültürden geliyorsunuz, biz ise yemeği olmayan insanlara bir tabak yemek verelim diyen kültürden geliyoruz."

İBRA DA EDİLİR HESAP DA SORULUR

Başkan Hacosmanoğlu, Şener'e yönelik eleştirilerini şöyle sürdürdü: "Biz gelene kadar kulübün her şeyini satmışlardı zaten. Biz satmak değil, satın almak için yetki istiyoruz. Sayın Şener'i ibra etmeyeceklerdi. Ben çıkıp kürsüden, "Sayın Albayrak ibra edilmedi, kaos yaşandı. Şener'i ibra edelim, ama bir yanlış varsa gelen yönetim hesabını sorsun' dedim. Şener ibra edildi ama mahkemeye gitmekten kurtulamadı. Şimdi kendisi bizim için 'İbra etmeyin' diyor. Başkan ve yönetim olarak Trabzonspor'un 1 kuruşunu yediysek, bunun hesabını sormayan namerttir." İbrahim Hacosmanoğlu, Trabzonspor'un ligin ikinci yarısına çok farklı bir şekilde girerek başarılı olacağını da sözlerine ekledi.

KREDİ ŞANSI SAĞLADIK

Görevi devraldıklarında futbolculara 26 milyon lira borç olduğunu ve 2017'ye kadar tüm gelirlere temlik konulduğunu hatırlatatan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Kredi almak için hiç şansımız yoktu. Ancak biz imkan yaratmak için gecemizi gündümüze katıp çalıştık. Bunun sonucunda Denizbank iyi imkanlar sağladı. Hem geçmiş borçlar, hem de bizim dönemin yatırımları için karşılık olarak stadın isim hakkını seve seve Denizbank'a verdim. Orası satıldığı zaman Trabzonspor'un bankadaki faizli borcu ortadan kalkacak. Bizim tek düşüncemiz Trabzonspor'dur" şeklinde konuştu.

RAKİBİMİZ İSTANBUL!

Kazandıkları şampiyonluklarda Anadolu'daki her şehrin kendileri şampiyon olmuş gibi sevindiklerini belirten Hacıosmanoğlu, "Trabzon'u Trabzon yapan, Anadolu beyi yapan, diğer Anadolu takımlarıdır. Onların rakibimiz olmaması gerek. Bizim rakibimiz İstanbul takımları" dedi.

FUTBOLUN GÜNDEMİNİ SPOR AJANSI BELİRLENDİ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, A SPOR'da yayınlanan 'Spor Ajansı' programına gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sana mı kaldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN