Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnadım inat

Giriş Tarihi: 24.12.2014
İnadım inat

'3 Temmuz' için "Namus davası" diyen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun göreve getirdiği hukuk kurulu, 2014'te bol bol UEFA'nın kapısını çaldı

Trabzonspor yönetimi, Ocak 2014'te göreve getirdiği hukuk kurulunun girişimleriyle Avrupa'daki şike mücadelesini tüm hızıyla sürdürüyor. Son olarak UEFA Disiplin Kurulu'nun, "Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu" aleyhine yapılan başvuruyu reddetmesinin ardından UEFA Temyiz Kurulu'na başvuru yapıldı. UEFA Temyiz Kurulu'nun, Disiplin Kurulu'nun kararlarını onaması durumunda ise konu bu kez FIFA ve CAS'a taşınacak. Kulübün FIFA ve CAS'a yapacağı başvurularda Türkiye Futbol Federasyonu gibi UEFA'nın da şike sürecinde sessiz kalmayı tercih ettiğini vurgulaması bekleniyor.

1- Raporda yer aldı
Öte yandan bordo-mavili kulübün Ocak 2014'ten itibaren şike süreciyle ilgili olarak 43 girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Kulübün dönem faaliyet raporu içerisinde yer alan 43 girişim net bir şekilde detaylarıyla belirtilirken, FIFA'nın da bu sürece dahil edilmesi için girişimlerde bulunulduğuna dikkat çekildi.

2- Yazın tavan yaptı
En çok girişimleri geçtiğimiz Temmuz ve Ağustos aylarında yapan Trabzonspor Hukuk Kurulu, kamuoyunun sürekli olarak yanlış yönlendirilmesine önlem olarak da kulübün resmi internet sitesinden birçok kez açıklama yapıldığını vurguladı.

3- Namus davası
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike davasının peşini asla bırakmayacaklarını belirterek, "Bu davayı bir namus davası olarak görüyoruz. Bu konuda hukuk kurulumuza tam yetki verdik ve onların atacağı her adımın arkasındayız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnadım inat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN