Diyarbakır'a stat müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: Diyarbakır'a 33 bin kişilik modern bir stat yapmak için çalışmalar başladı

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Diyarbakır'a stat müjdesi
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kulüpler Birliği Toplantısı'nda yaptığı iddia edilen konuşma ile ilgili açıklama yayımladı. Bazı medya organlarında yer alan "Diyarbakır'da bir daha maç oynatmam" şeklinde bir ifade kullanmadığını vurgulayan Kılıç, Diyarbakır'a stat müjdesi verdi. Kılıç'ın açıklaması şöyle: "Toplantıda Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün yaptığı inceleme sonrası hazırladığı, 'Statta yıkılma tehlikesi var' raporundan bahisle, yıkım tehlikesi olan o statta maç oynanamayabileceği dile getirilmiştir. Bakanlığımızca yürütülen yeni stat projeleri kapsamında, Diyarbakır'a 33 bin seyirci kapasiteli bir stadın ihaleleri gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. 150 milyon TL'ye mal olacak stadın 2016-17 sezonunda hizmete girmesi planlanmaktadır."

'Evlerimizi temizlemeliyiz'
Bakan Kılıç, CNN Türk'te katıldığı programda Türk sporu ve Bakanlığın çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı:
Bursaspor fair-play kriterlerinden dolayı Avrupa'dan men edildi. Evlerimizi temizlememiz gerekiyor. Bu işi düzenlemezsek, üzerimize gelen kural zorlaması var.
Kulüpler Yasası taslağını hazırladık. Bunu artık yasalaştırmak ve bir an önce yasayı geçirmemiz lazım.
İllaki bir oyuncuyu alacağım, öbür kulübe vermeyeceğim diye yola çıkarsanız, fiyat yükselir. Değer katan yabancılar gelmeli.
Her yabancı bizim oyuncumuzdan iyi diye bir şey yok. Yabancı konusunu kulüpler belirlemeli.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'a stat müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN