'dan tarihi karar

Giriş Tarihi: 26.1.2015 15:19
Galatasaray'dan tarihi karar

'da Yönetimi, kulüp tarihi için çok önemli sayılacak bir kritik kararın arifesinde.

Galatasaray Yönetimi seçimin yapılacağı Mayıs ayına kadar gereken mali harcamaları karşılamak için Sportif A.Ş'nin Altın Hisse'sini kulüp üyelerine satmak için hazırlıklara girişti. Sportif A.Ş'nin yüzde 13'üne karşılık gelen Altın Hisse'nin 60 Milyon TL olduğu ifade edilirken, bunun kulüp üyelerine satılarak, Sportif A.Ş'nin 5 yıl üst üste zarar etmesini engellemeği planlanıyor. Çünkü Sportif A.Ş'nin bu Mayıs ayına kadar 100 milyon TL gelir elde edememesi durumunda, SPK'nın şirket yönetimini küçük hissedarların yönetimine verme riski de bulunuyor.

SPORTİF A.Ş İNAN KIRAÇ'IN ELİNE GEÇECEK İDDİASI

Ayrıca Altın Hisse satışı ile şirket kara geçirilecek ve 2015-16 sezonu için Avrupa Kupaları'ndan men edilme tehlikesi de bertaraf edilmiş olacak.

Başkan 'ın geçtiğimiz hafta Levent'deki Cemiyeti'de bu konuyu birçok üyeye açıkca anlattığı öğrenildi. Başkan Duygun Yarsuvat ve kurmayları Sportif A.Ş'yi kara geçirmek için bu hazırlıkları yaparken, Sarı- Kırmızılı Camia'nın ileri gelenleri de, Altın Hisse'nin satışının gerçekleşmesi için genel kurul kararının gerektiğini ve kararın alınmasının çok zor olduğu görüşünde.

Yine kulüp ileri gelenlerine göre Altın Hisse'yi İnan Kıraç Eğitim Vakfı alacak ve kulübün futbola hakim en büyük şirketi 'ın kontrolünde olacak. Sarı - Kırmızılı kulübün duayenleri bu işlemin kulübün anahtarının resmen İnan Kıraç'a teslim edilmesi anlamına geleceği görüşünü ileri sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan tarihi karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN