Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'da mektup krizi

Giriş Tarihi: 4.2.2015 13:24 Güncelleme Tarihi: 4.2.2015 13:26
Galatasaray'da mektup krizi

Yarsuvat'ın geçtiğimiz günlerde Aysal'a bir mektup göndererek, “Sizin dönem ayrı ibra edilecek, raporları hazırlayın” dedi. Aysal bunun üzerine, “Adam değilsin” temalı bir mesaj verdi. Eğer Aysal, mali yönden ibra edilmezse, 41 milyon Lira'yı cepten ödemek zorunda kalabilir.

Duygun Yarsuvat, Galatasaray Başkanı seçilirken eski Başkan Ünal Aysal ile dostane bir devir teslim töreni yaşamıştı. Ancak o günden bu yana yavaş yavaş tırmanan tansiyon ocak ayının son günlerinde doruğa çıktı. 30 Ocak'ta Yarsuvat'ın Aysal ve yönetimine gönderdiği mektup ise ikili ilişkileri tamamen bitirdi.

O sorunun cevabı bulundu

Yarsuvat mektubunda kısaca, "Mali Genel Kurul'un tarihi yaklaştı. Sizin dönemin de ibra edilmesi gerek. Bu nedenle üyelerimize sunacağımız ve sizin dönemi kapsayan faaliyet raporunu hazırlayın" demek istiyor. Bu da çok merak edilen, "Yarsuvat, 2 dönemi bir mi yoksa ayrı ayrı mı oylatacak" sorusunun cevabı oluyor. Faaliyet raporunu istediğine göre Yarsuvat çok büyük ihtimalle 2 dönemi ayrı ayrı oylatacak. Eski Başkan Ünal Aysal'ın en istemediği şeylerin başında da ayrı oylama vardı. Yarsuvat'ın ayrı oylama yapacağının sinyallerini veren bu mektupla birlikte Aysal için, "Kulübü bırakıp kaçan giden başkanlar var" diye konuşmasına Aysal da Mevlana'nın bir sözünü kullanarak çok sert cevap vermiş, Yarsuvat'a, "Adam değilsin sen" mesajını göndermişti. Bu sertliğin nedenlerinden birinin de bu mektup olduğu ortaya çıktı.

Mahkeme yolları açıldı!

28 Mart 2015'te Galatasaray inanılmaz karışık bir gün yaşayacak. 2 dönem ayrı ayrı ibraya sunulacak, üyelerle bir türlü yıldızı barışmayan Aysal'ın ibra alarak günü kurtarması mucize olarak görülüyor. İbrasızlık durumunda ise Aysal ve yönetiminin başı çok ağrıyacağa benziyor. Bütçedeki 41 milyon liralık aşım bu ekip tarafıdan ödenmek zorunda. Yani 28 Mart'taki genel kurulda eğer Aysal ve yönetimi ibra edilmezse 41 milyon lirayı cepten ödemek zorunda kalacaklar. Ödemedikleri takdirde ise haklarında cezai işlem yapılacak. Tabii ki mahkeme yolu hep açık. Yani olan yine biz medya mensuplarına, ilgili üyelere ve Galatasaray taraftarına olacak. Hepimiz Adnan Polat dönemindeki kaosu bir kez daha yaşayacak ve doktora verecek kadar hukukun inceliklerinde boğulacağız.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'da mektup krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN