Anadolu yıldız gördü

TFF Başkanı YILDIRIM DEMİRÖRE N, Türk futboluna dair önemli açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Anadolu yıldız gördü
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Lig TV'de 'Futbol Gündemi' programında soruları yanıtladı. Hakemlerden, yabancı kuralına, Türkiye Kupası'ndan, 3 Temmuz sürecine kadar birçok konuya değinen Başkan Yıldırım Demirören şunları söyledi:
Beşiktaş'ta başkanlığı 450 milyon lira borç ile bıraktık şu an 1 milyar dolayında... Kulüplerimiz borçlanarak yatırım yapıyor ve taraftarı mutlu etmeye çalışıyor. Artık bir gerçek var ki gelirler, giderleri karşılamıyor. Mali Fair-Play getirmemiz ve kulüplerimizi uzun vadeli maddi olarak rahatlatmamız gerekiyor. Aynı hataları ben de yaptım. Gelirler, giderlerden az olduğu sürece kulüpleri kurtarmamız mümkün değil.
TFF'yi iyi yönettiğimize inanıyoruz. Herkes istediği gibi konuşabilir. Maçı kaybeden TFF'yi suçluyor, hakem hatasını gören TFF'yi suçluyor, burası köşedeki bakkal dükkanı değil. Benim ve yönetim kurulunun kimseden korkusu yok.
Biz adiliz. İnsanların adil olduğumuza inanmaları lazım. Başarıyı alkışlamayı öğrenmeliyiz. Bu makama saygı duyulmalı.

HACIOSMANOĞLU'NA PATLADI
(İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hakemi aramasıyla ilgili). Kendisine gereken ceza verilecek. Ancak bizlerin verdiği cezalar yeterli değil. Ben savcılarımızı göreve çağırıyorum. Maç öncesi hakemi aramak yanlış yerlere gidebilir. Yarın, öbür gün başka kulüp başkanı da başka hakemi arar, futbolcuları da arar. TFF olarak toplanacağız ve konuyla ilgili cezaları artırabiliriz.

MHK'YI KULÜPLER SEÇSİN!
Hakemlerin telefon numaraları değişmedi. Kulüpler istiyorsa Merkez Hakem Kurulu'nu kendileri seçsin. Bakın, anlaşamayacaklar. Keşke MHK'yı seçseler. Keşke yapsalar. Ama bu düşünceyle yapamazlar.
Passolig veya e-bilet yüzünden seyirci azalmadı. 800 binden fazla Passolig satıldı. Passolig ile istemediklerimiz stada gelmiyor. Kötüler ayıklanıyor.
Yabancı kuralı konusunda devrim yaptık. Şunu gördük; yabancı oyuncu kısıtlı ama yerli oyuncu fiyatları arttı. Rekabet olmadığı için, inanılmaz paralar alındı, kulüplerin borçları arttı. Buna yerli devrimi olarak baktık. Aksaklıklar olacaktır ama kulüplerle birlikte bunları düzelteceğiz. 4 yıl bu sistem uygulanacak.

KİMSE HAVUZDAN ÇIKAMAZ
Hiçbir kulüp ihale süresince havuzdan çıkamaz. Çıkarsa maçını yayınlatamaz. Kulüpler %12 olan TFF'nin aldığı payı çok buluyor. Bu tesisler %12'lerle yapıldı. Gereksiz yere oyuncu paralarını maç başına verirken neden kupada oynarken maç başına parasının %25'ini vermeyi düşünmüyor.
Türkiye Kupası artık Türkiye'yi kucaklıyor. Bu statüyü yayıncı kuruluşa da danışarak belirledik. Anadolu'da birçok şehir bu kupa sayesinde yıldız futbolcuları stadyumlarında izleyebiliyor. Hepimizin A Haber'e teşekkür etmesi lazım. Bu teneke kupası da olsa, Altınordu maçına gidiyorsunuz ve herkes Sneijder'i, Sow'u görüyor. Finale 5 milyon TL ödül koyduk. Kazanan %60'ını, kaybeden de %40'ını alıyor.
Vodafone Arena'dan loca alacağım. Fikret Orman ile görüşüyoruz, kulüpten alacaklarımla ilgili belli bir yere geldik.

MELO MUHATABIM DEĞİL!..
Melo benim muhatabım olamaz. Ben ona saygı gösteriyorum o da bana gösteriyordur. Çok önemli bir camianın oyuncusu.
Deplasman yasağının kalkması için 4 kulübün anlaşması lazım. Ayrıca İl Güvenlik Kurulu'nun buna onay vermesi gerekiyor.
3 Temmuz süreci kısa dönem futbolumuzu etkiledi ama bunu atlattı. Adil bir çözüm oldu ki her şey iyi gidiyor. UEFA da gerekli cevapları verdi. FIFA müdahil olmayacaktır ama herkes hakkını aramakta özgür.
Ailem beni çok eleştirir. Beşiktaş Başkanı olduğum dönem, maçlardan sonra ilk arayan annem olurdu. "Nobre neden burada oynuyor?" derdi. "Defansta mı oynatacaktık anne" derdim.
Herkesin hayalini kurduğu şeyleri ben bu genç yaşta başardım. Aileme daha çok zaman ayırabiliyorum ama onlar da en sonunda "Yeter Yıldırım" diyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu yıldız gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN