Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'da seçim tarihi açıklandı

Giriş Tarihi: 12.2.2015 16:24 Güncelleme Tarihi: 12.2.2015 18:26
Galatasaray'da seçim tarihi açıklandı

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, ayrı ibra konusunun eskiden de söz konusu olduğunu belirterek, "Şimdi Ünal Aysal'ın istifa ederek görevden ayrılması nedeniyle daha değişik bir uygulama ortaya çıkıyor.

Başkan Duygun Yarsuvat'ın eski başkan ve yöneticilere mektup yazmış olması iki parçalı ibrayı ortaya koyuyor" dedi.

İKİ PARÇALI İBRA OLACAK
Aktar, "Ayrı ibra konusu yönetimin inisiyatifindedir. Onlar öyle tercih ediyorlarsa denecek bir şey yok. İdari hata yapabilirsiniz; ancak icraatınızda, hırsızlık, haksızlık, yolsuzluk gibi kötü şeyler yok ise genelde ibrasızlık çıkmaz. Ama 28 Mart'taki Mali Genel Kurul'da ne olacak göreceğiz. Şimdiden ne olacağını kestirebilmek mümkün değil. Suistimal yoksa genellikle ibra kararı çıktı. Fakat bu dönemde ne olur bilemem. Verilen açıklamalar genel kurulu tatmin ederse, ibra karar verilir. Başkan ve yönetim kurulunun mektup yazması ibranın iki parçalı olması konusunda verilen kararı gösteriyor" ifadelerini kullandı.

SEÇİM KESİN OLARAK 23 MAYIS'TA YAPILACAK
İrfan Aktar, Galatasaray'ın 23 Mayıs'ta olağan genel kurul çerçevesinde seçime gideceğini belirterek, "Duygun Yarsuvat başkanın ifade ettiği gibi, Galatasaray'da 3 yılda bir seçim yapılır, Mayıs'ın ikinci yarısında yapılır. İstifalar nedeniyle bu kural değişti; ama 23 Mayıs'da olağan nitelikte seçime gideceğiz. Bir de ülkenin seçimi var 7 Haziran'da. Bu nedenle oradan 15 gün geriye giderek, 23 Mayıs'ı tespit ettiklerini söylediler. Çok adaylı seçimler olabilir. İki aday dışında da adaylar çıkabilir. Seçime doğru birleşmeler de olabilir. Biz aday artı yönetim kurulunu da düşünürüz. Hangi aday, hangi heyetle, projelerle karşımıza geldiğine bakarız. 23 Mayıs'tan bir hafta önce birinci toplantı var. Bu tarihten 15 gün önce listelerin divan kuruluna verilmesi gerekir. Önceden son güne kadar listeden listeye geçiş olurdu. Onları yeni tüzüğümüz engelledi. Mayıs'ın başında aday olmayı düşünen arkadaşımız, 42 kişilik listesini tanzim edip, Divan Kurulu'na teslim edecek" dedi. (Radyospor)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'da seçim tarihi açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN