Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karar verilmiş: Trabzonu doğrayın

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Karar verilmiş: Trabzonu doğrayın

"TFF diyor ki; 'Bizimle bu kadar uğraşırsanız biz de sizi bu bu şekilde cezalandırırız.' Gözdağı veriyorlar ama ne yaparlarsa yapsınlar bu işin peşini bırakmayacağız. Taraftarımız da yanımızda olacaktır, eminiz"

'nda Sivasspor ile oynanan maçı yöneten Mete Kalkavan'ın kararları Trabzonspor'u çileden çıkardı. Fenerbahçe maçı öncesi Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hakem Bülent Yıldırım'ı aramasıyla başlayan gerilim, kupaya vedanın ardından had safhaya ulaştı. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ali Uzunay, Fenerbahçe derbisinde alınamayan intikamın, Sivasspor maçında alındığını söyledi.

AVNİ AKER KAPANIYOR BAŞKAN YİNE PFDK'DA - TIKLAYIN

TRABZONSPOR'DA SAKAT OYUNCULARIN DURUMU - TIKLAYIN


BİZ DELİKANLICA SÖYLEDİK
Uzunay, "İshak yaka paça indirilirken faul verilmedi, Aytaç'a yapılan hareket direkt kırmızı karttı gösterilmedi. Salih'in tartışılır pozisyonunda kırmızı kart hemen çıkartıldı. Demek ki TFF bizim başkanımızın yaptığı açıklamaların karşılığı olarak Trabzonspor'u doğrama kararı almış" dedi. F.Bahçe maçı öncesi yaşanan hakem arama olayının ilk kez gerçekleşmediğini vurgulayan Uzunay, "Sadece bizim başkanımız delikanlıca söyledi" diye konuştu.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
TFF'nin kendilerine gözdağı vermeye çalıştığının altını çizen Uzunay şunları söyledi: "Daha önce hakem odası basan adama sadece 45 gün ceza verdiler. Hakemlere küfür edenler ceza almazken adil yönetim isteyen başkana 6 ay ceza veriyorsunuz. Bunun arkasında 'Siz şikenin üzerine bu kadar giderseniz, TFF ile uğraşırsanız biz de sizi cezalandırırız' diye gözdağı vermek var. Ne yaparlarsa yapsınlar peşini bırakmayız. Taraftarımız da büyüklüğünü gösterip bizim yanımızda olacaktır."

YEREL ÖFKE: 'ADİ TETİKÇİLER'
Trabzonspor'un Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettiği Sivasspor maçının ardından yerel basının hedefinde maçın hakemi vardı.
SON NOKTA: "Kupadan çekildik. Hakem rezil, takım berbat, taraftar gergin. Ne olacak Fırtına'nın hali. Kadıköy'de Bülent Yıldırım'ın yapamadığını, Avni Aker'de Mete Kalkavan yaptı."
KARADENİZ: "Bu aşkın katili sensin. Kalkavan rezil yönetimiyle kupa rüyamızı Sivas karşısında sona erdirdi."
TAKA: "Adi tetikçiler! Başkana 6 ay ceza verdiler, Sivas'a karşı sahada takımı kasıtlı 10 kişi bıraktılar. İşkence çekiyoruz. TFF talimat verdi, Kalkavan ipimizi çekti."

*
BİR GÖRÜŞ

İSKENDER GÜNEN: Önemli olan takım


Bugün gelinen nokta sürpriz değil... Çünkü geçen sezon sonu takım yapılanması son derece yanlıştı. Önce teknik adam, sonra transfer çılgınlığı... Her maçtan sonra, yeni bir takım olduğu için zamana gereksinim olduğu ileri sürüldü. Fakat her geçen gün, diğerini arattığı için her zaman olduğu gibi yine teknik adam değişimi yaşandı. Ersun Yanal'la yeniden yapılan transferler ortaya aynı tabloyu çıkardı. Gerek maddi, gerek manevi yönden yarınlar için ümit vermeyen bir tablo. Transfer çok zor bir iştir. Takım planlaması yapılırken geçen sezonki eksik yerlere nokta transferlerle takım güçlendirilir. Yoksa bugün Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum ortaya çıkar. Hala takım bazında dengeden bahsedildiği bir yerde istenilen sonuçlar da kazanılamaz. Önemli olanın takım olduğu gerçeği gözardı edilmemeli. (Atletico Madrid örneği gibi.)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karar verilmiş: Trabzonu doğrayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN