Kapalı cezayı bile göze alırız

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, Futbol Federasyonu'nu topa tuttu:

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Kapalı cezayı bile göze alırız
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantı başında Trabzonspor aleyhine yapılan hakem hatalarının görüntülerinin yayınlanmasının ardından mikrofon başına geçen Başkan, ses getirecek şu açıklamaları yaptı. İşte o sözler:
* Sözlerimize başlamadan önce Özgecan kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu tür ahlak dışı hareketlerin cezaları bellidir. Bunların aynısının ülkemizde uygulanmasını gönülden istiyorum.
* Aleyhimize yapılan hakem hataları nedeniyle 13 puan kaybettik. Bu hataların yarısı olmasaydı ve bu 13 puanın yarısı hanemize yazılmış olsaydı şu anda lig yarışında çok farklı bir noktada olacağımız çok açıktır.
* Fenerbahçeli futbolcu Sow, Karabüksporlu futbolcuya sevgilisi gibi sarılıyor sıkı sıkı, yere düşürüyor penaltı yok. Bizim aleyhimize verilen penaltıları ise görüyorsunuz.
* Kabahat sadece hakemlerde değil. Futbol Federasyonu onları güvence altına alamıyor. Onlar da dış etkenlere maruz kalıyor.
* Sahada futbol değil, tiyatro oynanıyor. Futbolseverler de bunu izlemek istemedikleri için statlara gelmiyor. Soğukta, yağmurda neden stada gelsinler. Tiyatro izlemek için adam salona gider, stada gitmez.

F.BAHÇE'YE HAVUZ YANITI
* Bize yapılanların altındaki gerçeği herkes biliyor. Bu hırsın sebebi Avrupa'dan gelecek olan cezalardan dolayı. CAS'tan gelecek cezaları bildikleri için.
* Havuzun maddi boyutuna bakmayın Türk futbolu buzlu havuzun içerisindedir. Türk futbolunu bu havuzdan çıkarmamız gerekli burada boğuluyor. Bu tür havuz konuşmalarını da ciddiye almıyoruz. Zaten bir ihale var bunun dışında bir hareket olmaz.

KOMİK CEZALAR VERİYORLAR
* Bize ceza veriyorsunuz, o kadar komik ki... Talimatta hakem aramanın cezası yok. Acaba Bülent Yıldırım'ın bir raporu var mı sizde? Yok... Olmayan bir maddeden bize ceza verdiniz, sonra maddeyi değiştirdiniz.
* Türk futbolunu bu noktaya getirenler, cezalarla bizi yıldıracaklarını sanıyorlar. Şu an Trabzonspor'un maçlarını seyredemiyorum. Benim içim nasılsa dışım da aynı. Kapılar arkasında hakemlerle konuşmuyorum, konuştuğumu da kendim açıklıyorum.
* Bize verilen açık ceza. Benim için fark etmez. En fazla Trabzonspor maçlarında tribünde olamıyorum. Bu cezalarla bizi yıldıramazsınız. Bu bir dava ve bu dava için biz kapalı ceza yatmaya da razıyız. Bunun sonu nereye giderse, biz onun sonuna kadar gideceğiz.

ÖZER HURMACI VE HAKAN KALACAK
* ÖzerHurmacı'nın bonservisini devre arasında almaya çalıştık ancak alamadık. Satış opsiyonu bizde sezon sonunda alacağız. Hakan Arıkan da Trabzonspor'da kalmak istiyor. Amacımız onun da burada kalmasını sağlamak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapalı cezayı bile göze alırız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN