Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ahlaksızlık!'

Giriş Tarihi: 25.3.2015
'Ahlaksızlık!'

"Takımında kaptanlık yapan, milli olmuş bir oyuncu gelmiş gözlemcinin önünde hocamıza küfür ediyor. Bu ahlaksızlıktır. Milli Takıma oyuncu göndermemeyi bile düşündük. Kimse, bizim yaptığımız gibi kimseye küfür edemez, kimse de bize küfür edemez."

Beşiktaş yönetimi, dün toplanarak derbide yaşananları değerlendirdi. Toplantının ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman'ın hedefinde Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu ve karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus vardı. Emre'yi adını ağzına almadan ağır bir şekilde eleştiren Orman şunları söyledi: "Bir takımın kaptanı denilebilecek, milli olmuş bir oyuncu, hiçbir camiaya yakışmayacak bir şekilde, büyük bir camianın hocasına küfür ediyor. Bu dünyanın neresinde görülmüş."

BİLİC'İ DE ATSAYDIN

"Bunun zıttı olsa. Beşiktaşlı bir futbolcu, F.Bahçe'nin hocasına küfür etse, koridorlarda tehdit etse ne hissedersiniz? Bu ahlaksızlıktır, edepsizliktir. Herkesin gördüğünü, gözlemci görmemiş. Herhalde gözünde tavuk karası var. 4. hakem Deniz Çoban, hakeme 'Hocam küfür var, kırmızı kart' diyor, 'Sen işine bak' cevabını alıyor. Bunlar kayıtlarda var. Bilic'in de küfür ettiği söyleniyor, sen görevini yapıp ikisini de atsaydın. Milli Takım'a oyuncu göndermeme bile gündemimize geldi. Ancak milli dava olduğu için vazgeçtik."

KURAL HATASI VAR

"29 numaralı oyuncu (Emenike) formasını çıkarıyor. Sahadan çıktıktan sonra geriye dönüyor. Bunların hepsi birer kural hatası, hakem hatası. Kural, 'Oyuncu hakemin iradesi olmadan dışarı çıkamaz, içeri giremez' diyor. Yine yönetmelikler kaleci kaptan olmadığı sürece ceza alanını terk ettiği takdirde sarı kart görmesi gerektiğini söylüyor. Kaptan Tolga, olayları sakinleştirmeye geliyor, sarı kart görüyor. Rakip kaleci, daha sahaya girmemiş üçüncü kalecimle kavga etmeye geliyor ama ona yok."

GEREKEN YAPILSIN

"Aynı hakemle Galatasaray derbisini de oynadık. 17 saniye kalmıştı, bitirseydi ya... Hakem oraya maçı yönetmeye değil, idare etmeye gelmiştir. Bu hakemleri, özellikle bu hakemi cezasız bırakmamamız lazım. Burası büyük bir camia, taraftarlarımızdan bahsettiğim konularla ilgili büyük tenkitler alıyoruz. Buradan federasyona ve MHK'ya sesleniyorum. Hem hocamıza küfür eden oyuncu hem de hakem için gereken yapılsın."

'GURURU VARSA DÜDÜĞÜ ASSIN'
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Fenerbahçe derbisini yöneten Fırat Aydınus'a hakemliği bırakma çağrısında bulundu. Aydınus'un formasını çıkararak sahayı terk etmeye çalışan Emenike'ye kart gösteremediğini, Slaven Bilic'e küfrettiği gözlenen Emre Belözoğlu'nu ise oyundan atamadığını savunan Albayrak, "Fırat Aydınus, Galatasaray'la yaptığımız olaylı maçta da başaktördü. Galatasaray maçında bitimine 17 saniye kala hiçbir kural ihlali yokken bizi hükmen mağlup etti. Fırat Aydınus, hakemlik camiasının yüz karasıdır. 20 numaranın (Emre Belözoğlu) galiz küfürlerini cezasız bırakmıştır. Aydınus'un onuru, gururu varsa hakemliği bıraksın. Zaten FIFA kokartı da elinden alındı. Fırat Aydınus, emekliliğini beklemesin, düdüğünü assın" açıklamasını yaptı.

'ÖLECEKSENİZ CESUR ÖLÜN!'
Futbol Federasyonu'na da seslenen Metin Albayrak, "Fırat Aydınus'a 8.2 not vermişler. Üç maymunu oynamasınlar! Derbi hakemlik camiası adına yüz karasıdır. Buradan kurullara sesleniyorum. Cesur olsunlar. Öleceklerse cesur ölsünler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ahlaksızlık!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN