Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstikrar için huzur şart

Giriş Tarihi: 28.3.2015
İstikrar için huzur şart

Hem Aysal hem de Yarsuvat yönetiminde yer alan Mete İkiz, Mali Genel Kurul öncesi SABAH'a konuştu

Galatasaray'da gözler bugün yapılacak kritik Mali Genel Kurul'a çevrilirken hem Ünal Aysal hem de Duygun Yarsuvat yönetiminde yer alan Mete İkiz, SABAH'a konuştu. Borçların yeniden yapılandırılması sürecini yöneten isimlerden olan İkiz, "Bankalar inat ediyor. Kulüplerde yönetimler sürekli değişiyor. Gelirler de sportif başarıya endeksli. Bankalar doğal olarak bunu riskli görüyor" bilgisini verdi.

EN ZOR DEPLASMAN TRABZON
Sarı- kırmızılı kulübün mali durumuna da açıklık getiren İkiz şunları söyledi: "İyi bir kadromuz var. Fazla transfere ihtiyaç yok. Giderler artmaz diye düşünüyorum. Şampiyon olursak gelirler artar ve mali denge gelir. Her şeyden önemlisi yönetim bazında istikrar gelmeli. G.Saray'da artık suların durulmasının vakti geldi. Camia birlik olmalı. Sürekli yıpratma ve dedikodu ile bir yere varamayız." Şampiyon olacaklarını ve en zor deplasmanlarının Trabzon olduğunu ifade eden İkiz iki dönemdir yönetimde olduğunu Mayıs'taki seçimde görev almayı düşünmediğini de sözlerine ekledi.

İBRA, AİDAT VE NİHAT DOĞAN!
G.Saray'da merakla beklenen Yıllık Olağan Genel Kurul bugün saat 10.00'da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak. 2014 yılına ait Faaliyet ve Denetim raporları sunulacak. Yönetimin mali ve idari açıdan ibra edilip edilmemesine üyeler karar verecek. 200 TL olan kulüp aidatının 300 TL'ye yükseltilmesi karara bağlanacak ve kulüpten ihracı istenen Nihat Doğan hakkında oylama yapılacak.

YARSUVAT AYRI İBRA İSTİYOR
Duygun Yarsuvat yönetimi, Ünal Aysal'ın dönemiyle (Ocak-Ekim 2014) kendi görev süresini mali bilançolarda ayırdı. Aysal döneminin 'ayrıca' ibraya sunulması Yarsuvat tarafından talep edilecek. Kararı Divan Başkanlığı ve üyeler verecek. Aysal 53 milyon TL'lik zarar artışı için savunmasını hazırladı.

DÜŞÜŞ YÜZDE 7'YE 57
Kongrede üyelere sunulacak tablolarda bir gerçek de gözler önüne serilecek. Aysal döneminde Sportif AŞ'nin 3.5 yılda 332 milyon TL zarar etmesi üyeler tarafından eleştirilecek. Aysal döneminde Sportif AŞ'nin borsa değerinin yüzde 57 düşerken, Yarsuvat döneminde yüzde 7 oldu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstikrar için huzur şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN