İşte ilk sözleşmeli hakemler

Türkiye Futbol Federasyonu, ülkemizde uzun yıllardır pekçok kez gündeme getirilen profesyonel hakemlik konusunda dev bir adım attı.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:14
İşte ilk sözleşmeli hakemler
Mart ayı içerisinde imzalanan sözleşmelerle hakemler Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Barış Şimşek, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık ve Fırat Aydınus profesyonel hakemliğe adım atarak ilk sözleşmeli hakemleri oldular.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in göreve geldiği günden bu yana tüm konuşmalarında yer verdiği ve hayata geçmesi için büyük çaba sarf ettiği bu yeni sistemle hakemler çok önemli bir güvenceye kavuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde çalışmalara başlayan hakemler haftanın üç günü (Salı, Çarşamba ve Perşembe) TFF'nin Beykoz Riva'da yer alan idari merkezine gelerek çalışmalarını Merkez Hakem Kurulu gözetiminde sürdürecek. Sözleşmeli hakemler ayrıca kurs, konferans ve seminerlerde eğitim verecek. Hakemler, mesaileri sırasında hakem eğitimlerinde kullanılacak görüntüleri belirleyerek özel içerikler hazırlanmasına katkıda bulunacak. 3 aylık pilot uygulama sonrası sözleşmeli hakemliğe gelecek sezondan itibaren diğer hakemlerin de katılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte ilk sözleşmeli hakemler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN