Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye tek vücut

Futbol üzerinden kaos ortamı yaratmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadılar... Türk futbolunun tüm fertleri, yapılan saldırıyı kınarken, dostluk ve kardeşlik mesajı verdi

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Türkiye tek vücut
ÇAĞATAY KILIÇ (Gençlik ve Spor Bakanı): Sporla insanlıkla ilgisi olmayan alçakça bir saldırı. Bunu yapanlar ortaya çıkınca büyük resim de görülecek.
TFF : Saldırıyı, güzide bir kulübümüze değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp, hak ettikleri cezayı almaları için olayın takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz.
KULÜPL ER BİRLİĞİ: Futbolun değerlerine yeniden kavuşabilmesi için atılması gereken adımlar adına, üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz.

ÇİRKİN VE AHLAKSIZCA

TSYD: Bıçak kemiğe dayandı. Türk futbolunu pisliklerden, sporu kan davasına dönüştürenlerden temizleme vaktidir.
GALATASARAY: Güvenlik güçlerimizin üzüntü verici olayın takipçisi olarak sorumluları adaletin önüne çıkaracağına inancımız tamdır. Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
BEŞİKTAŞ: Silahlı saldırıyı esefle kınıyoruz. Saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar dilerken Fenerbahçe'ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.
TRABZONSPOR : Fenerbahçe kafilesinin içinde bulunduğu otobüse yapılan, spor ve insanlıkla bağdaşmayan çirkin ve ahlaksız saldırıyı esefle kınıyoruz. Saldırıyı yapanların bir an yakalanıp adalete teslim edilmesini bekliyoruz.
ESKİŞEHİRSPOR : Sporla ve insanlıkla bağdaşmayacak bir şekilde Trabzon'da Fenerbahçe kafilesine gerçekleştirilen saldırıyı lanetle kınar, Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
GENÇLERBİRLİĞİ: Saldırıyı şidetle kınıyoruz. Tekrar böyle bir olay yaşanmaması için yoğun çaba sarf etmeliyiz.
AYKUT FERAH (Rize Basın Sözcüsü): Karadeniz'in memleket sevdalısı çocuklarına oynanan bir oyundur. Türk futboluna yön verenler acı olaydan ders çıkarmalı ve kenetlenmelidir. F.Bahçe ve Trabzon camiası kardeşlik hareketi başlatmalıdır.
BASKETBOL FEDERASYONU : Sporun her dalında bir daha böyle olayların yaşanmamasını diler, Fenerbahçe ve otobüs şoförüne 'geçmiş olsun' deriz
ARDA TURAN: Fenerbahçe kafilesine yapılan menfur saldırıyı kınıyorum. Futbol tüm renkleriyle barış ve kardeşliktir.
NİHAT KAHVECİ : Bu neyin kafası nereye gidiyoruz böyle her gün şiddet ve olay.

GÜNEŞ'TEN ÇÖZÜM FORMÜLÜ

3 TEMMUZ sürecinde Trabzonspor'u çalıştıran Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe'ye yapılan saldırı sonrası duyduğu üzüntüyü diye getirip çözüm için yapılması gerekenleri sıraladı: "İnşallah Fenerbahçe ve Trabzonspor başkanları bir araya gelip konuşurlar ve aralarında ne varsa çözüp birlikte açıklama yaparlar. Bunu 3 Temmuz sürecinde de söylemiştim. Kamuoyunun aydınlanması için bu çok önemli."

FAİLLERİN RENGİ OLMAZ

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, saldırının asla kabul edilemez olduğunu belirtirken, Trabzonspor'un suçlu gibi gösterilmek istendiğini vurguladı. Sürmen, "Olayın faili veya failleri, saldırının nedenleri tespit edilmeden Trabzonspor mensuplarını suçlu ilan edenleri kınıyorum. Şiddetin, ölümlerin rengi olamaz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye tek vücut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN