Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Leman'a sert yanıt

, 'nin kapağında yer alan karikatürle ilgili bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 8.4.2015 16:51
Trabzonspor'dan Leman'a sert yanıt
Trabzonspor, Leman Dergisi'nin kapağında yer alan karikatürle ilgili resmi sitesinden sert bir açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

"Bugün bir derginin kapağında Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan, Türk futbolunun yaşadığı hain saldırıyı sözde mizah anlayışıyla karikatürize eden editörlerin bu çirkin, toplumları ayrıştıran ve şiddeti körükleyen anlayışını şiddetle kınıyoruz.

Bugün herkesin susup adaletin söz sahibi olması ve fail ya da faillerin bir an önce yüce Türk adaletinin önünde hesap vermelerini beklerken ima yoluyla da olsa saldırıyı şark kurnazlığı yaparak bir camiaya mal etme çabalarına ise anlam veremiyoruz.

Henüz daha olay aydınlığa kavuşmamışken bu derginin mizah adı altında kapağına taşıdığı karikatürle olayı sonuçlandırma gayretini ise manidar buluyoruz. Ve bir kez daha üzerine basarak belirtmek istiyoruz ki bu vahşet hangi renklere yapılırsa yapılsın dün olduğu gibi bundan sonra da tarafımızdan en ağır şekilde lanetlenecektir.

Süreci çok yakın bir şekilde takip ettiğimizi ve suçlu ya da suçluların ortaya çıkarılacağı günü sabırsızlıkla beklediğimizi bir kez daha yineleyerek, taraftarlarımızın bu tür tahriklere kapılmadan demokratik bir şekilde tepkilerini göstermelerini belirtmek istiyoruz.

Mevcut derginin bugünkü kapağına ilişkin yasal haklarımızı kullanmak üzere hukukçularımızın da çalışmalara başladığını ilan ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'dan Leman'a sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN