Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkeye ve millete ihanet

Giriş Tarihi: 9.4.2015
Ülkeye ve millete ihanet

"Şiddetin hele hele silahlı saldırının olduğu yerde, spor bitmiş yerine vandallık gelmiştir. Vandallık yapanlar sadece kendi takımlarına değil, tüm ülkeye ve tüm millete ihanet ettiklerini bilmelidirler"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki '6. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınadığını belirtirken, yaralanan şoför Ufuk Kıran'a acil şifa diledi. Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, futbolculara, teknik heyete, taraftarlara ve millete "geçmiş olsun" dileğini sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının ülkeye ve millete yapılmış bir saldırı olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

SPOR BİTMİŞ VANDALLIK GELMİŞTİR
"Tüm spor dalları gibi futbolun da esası centilmenliktir, öyle olmalıdır. Şiddetin, hele hele silahlı saldırının olduğu yerde spor bitmiş, yerine vandallık gelmiş demektir. Futbolu bahane ederek vandallık yapanlar, sadece kendi takımlarına değil tüm ülkeye, tüm millete ihanet ettiklerini bilmelidirler. Bu tür hadiselere karşı gerek kulüplerimizin gerekse ilgili tüm kurumlarımızın gerekli tedbirleri en kısa zamanda alacaklarına ve en etkili şekilde uygulayacaklarına inanıyorum." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olayla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın çok yoğun bir çalışma yürüttüğünü ve bazı delilleri ele geçirdiğini belirterek, olaya ilişkin çalışma ve değerlendirmelerin sürdüğünü bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkeye ve millete ihanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN