Her yer Trabzon'dur

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Her yer Trabzon'dur

"Türk kulüplerini futbolun onurunu ve ahlakını korumaya davet ediyorum. Her yer Trabzon'dur. Anadolu'nun her yerinde de bir F.Bahçeli vardır. Gerilim çabalarına karşın birlikte olabilmeliyiz"

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin konuları değerlendirirken, Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan saldırı ile ilgili çarpıcı yorumlar yaptı. "Otobüsüne yönelik saldırıyla ilgili iki kişi gözaltına alınmıştı. Serbest bırakıldılar. Bu soruşturma ne kadar zor" sorusuna Davutoğlu şu yanıtı verdi:

BEN DE FENERBAHÇELİYİM

Bir Fenerbahçeli olarak da şu anda da milli takım da tüm takımlar da bizim takımlarımız. O anlamda bir ayrım için söylemiyorum ama bunu hemen derinden hissederek de olaya müdahil oldum. Hangi takım olsa da müdahil olurduk.
Hükümet olarak ne yapılması gerekiyorsa elimizden geleni yapalım, Türkiye'de sportif centilmenliğe zarar gelmesin, kaygımız bu.
İkinci bir kaygı ise adliye saldırısı ve arkasındaki şeylere baktığımızda acaba özellikle spor üzerinde bir gerilim yaratarak kaotik ortam oluşturmak isteyen unsurlar var mı? Çünkü tespiti zor bir alanda saldırı söz konusu oluyor.

OMUZ OMUZA VERME ZAMANI

Fenerbahçeli, Trabzonsporlu taraftarlara da sesleniyorum. Hepiniz bizim taraftarımızsınız. Her yer Trabzon'dur. Anadolu'nun her yerinde de bir Fenerbahçe taraftarı mutlaka vardır.
Taraftarı karşı karşıya getirmek isteyenlere karşı hepimizin sportif ahlakı ve seçimlere giderken de spor üzerinden gerilim yaratma çabalarına karşı da taraflarımızı birlikte davranmaya, sporda şiddete karşı ortak tutum sergilemeye davet ediyorum.
Fenerbahçe'ye tekrar 'geçmiş olsun' diyorum. Tüm kulüplerimizi de omuz omuza vererek Türk futbolunu ve onun onuru, ahlakını korumaya davet ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yer Trabzon'dur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN