Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş'ta Bilic ikilemi

Giriş Tarihi: 14.4.2015
Beşiktaş'ta Bilic ikilemi

"Durumum sezon sonu belli olacak. Oturup konuşacağız" diyen Bilic için yöneticiler fikir birliğine varamıyor. Bir kısmı, kalmasını istiyor. Bir kısmı ise sezon bitince karar verilmesi gerektiğini savunuyor

Şampiyonluk yarışında ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile kıyasıya bir rekabet içinde olan Beşiktaş'ta son dönemde en çok tartışılan konuların başında teknik direktör Slaven Bilic'in sezon sonunda bitecek sözleşmesi geliyor... Yeni imza için şu ana kadar herhangi bir adım atmayan siyah-beyazlı yönetimde Hırvat hocanın durumu ile ilgili bir ikilemin yaşandığı ortaya çıktı. Yöneticilerin bir kısmının gelecek sezon da Bilic ile yola devam etmekten yana oldukları öğrenilirken, önemli bir bölümü ise şampiyonluğun kazanılamaması durumunda Hırvat teknik adamla yolların ayrılması gerektiğini savunuyor. Bilic ise, "Sezon sonu her şey belli olur. Oturup konuşuruz. Ben Beşiktaşlıyım. İki taraf için de şartlar uyarsa kalırım" ifadesini kullanıyor.

*
ÜÇ GÖRÜŞ

ÖMER ÜRÜNDÜL: ŞAMPİYON OLURSA...
Bilic'in sözleşme durumu takımı etkilemez. Fenerbahçe ve Galatasaray'daki sarsıntılar, Beşiktaş'a göre daha şiddetli olmasına rağmen bu süreçleri çabuk atlatıp lig şampiyonluğu hedefine tutunmayı başardılar. Beşiktaş ise şiddetli bir sarsıntı yaşamadı. Birçok sebebi olan kaybedilmiş derbiler Bilic'e olan güveni azalttı. Beşiktaş'ın Bilic'le durumu karşılıklı. Bilic'in aklında İngiltere var ama netleştirmiş değil. Beşiktaş'ın ise aklında şampiyonluk var ve beklemeye geçmiş durumda. Şampiyonluk dışında hiçbir ihtimalin de yeni bir sözleşme getireceğini düşünmüyorum.

METİN TEKİN: MANTIK VE ADALET!
"Sözleşmesinin bitişine yakın teknik adamların performansı düşer" görüşüne katılmıyorum. O zaman kulüpler aldatmaca mı yapmalı! Böyle bakarsak yarıştaki bütün takımların mukaveleleri uzatması gerekir. Bu ne mantıklı ne de adaletli olur. Profesyonel dünyada tıpkı Kuyt'ın Feyenoord'a gideceğini açıklaması gibi, Bilic de başka bir yere gideceğini açıklayabilir. Bilic'in takımda kalıp kalmayacağı sadece şampiyonluk üzerinden değerlendirilemez. Onun performansına, oyuncu ilişkilerine göre karar verilmeli. Sadece şampiyonluk üzerinden yapılacak bir değerlendirme bana göre çok basit kalır.

SİNAN VARDAR: YOLLAR AYRILIR!
Şampiyon olunmazsa Bilic ile devam etmenin gereği de kalmayacak. Çünkü herkesin bildiği gibi Beşiktaş'ta şampiyonluk çok ama çok önemli. Onun kadar önemli olan bir diğer kıstas ise derbilerdeki başarıdır. Ancak Bilic, geldiğinden beri Beşiktaş'ın hayatı gibi olan derbilerde de istenilen sonuçlara imza atamadı. Şahsi fikrim sezon sonunda istenilen başarı, yani şampiyonluk elde edilmezse Hırvat teknik adam Slaven Bilic ile yollar ayrılır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta Bilic ikilemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN