Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haram olsun

"Söz konusu şirkete hak etmemelerine rağmen 7 milyon dolar ödedik. 1 gün gecikme nedeniyle 5 milyon dolar daha istiyorlar. Lüks araba alsınlar diye Beşiktaş'ın parasını bunlara mı yedireceğiz. Ben bu parayı ödemeyeceğim"

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Haram olsun
Beşiktaş'ın kulüp binasına yönelik haciz işleminin ardından Maslak Shereton Otel'de basın toplantısı düzenleyen Fikret Orman, Aktif Tanıtım'ın şov yaparak, kendilerini kamuoyu önünde baskı altına almaya çalıştığını söyledi. Orman'ın açıklamaları şöyle: "Aktif Tanıtım'la yapılan anlaşma kötü, haklı olarak feshedilmiş. Ancak hukuken takip edilmemiş, sonucunda Beşiktaş suçlu bulunmuştur. Yapılan işe göre alacak davası 10-12 milyon dolar. Biz dava sonuçlanmadan karşı tarafla bir akit imzaladık. Beşiktaş 7 milyon dolar ödeyecek ve sulh olacaktı. Kesinlikle hak etmedikleri para olmasına rağmen Beşiktaş çıkarmış bu parayı ödemiştir."

BANDO MIZIKA İLE GELDİLER!

Aktif tanıtım, haciz işlemleri öncesinde adeta bando mızıka ile basına bilgi verdi. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde yok. Şirket avukatları 2 gün sonra bir daha geleceklerini söylemişler. Ben ne tehditler gördüm, buna pabuç bırakmayız. Pazartesi günü saat 5'te değil de salı günü saat 09.30'da ödemenin bir tanesini aldıkları için anlaşma bozuldu. 5 milyon dolar talepte bulundular."

AVUKATLARI G.SARAY ÜYESİ

"Muhatabımız bir masa ve bir kasa şirketi. Bu bir para tahsilatı konusu değildir. Bu bir servet edinme, geçim kapısı davasıdır. Lüks araba alsınlar diye bunlara mı yedireceğiz. Ben bu parayı ödemeyeceğim. İstenen para 5 milyon dolar. Haciz olarak almak istedikleri iskemle ve masaların toplamı 10 bin lira. Yapanlara da yaptıranlara da paraları haram ediyorum. Bunları Beşiktaş'a musallat eden biz değiliz ancak çözmek bizim işimiz. Beşiktaş'ın haklarını yedirmem. Konunun Beşiktaş lehine sonuçlanacağını biliyoruz. Davaları kazansak bile bize vermiş olduğu zararla bunun tahsilatını yine yapamayacağız. Şirketin avukatı G.Saray kongre üyesi. Geçen sene Alp Yalman'ın listesinde yer alıyor. Her şeyden önemlisi ayıp denilen şey var."

MURAT BEY'DEN YARDIM İSTEDİK!
"Bu arkadaşlar Diyarbakır kökenli ve Murat Aksu ile de bir ahbaplık ilişkisi söylentileri var. Biz de Murat Bey'den yardım istedik. Murat Bey'in kendi ifadesini söyleyim; 'Bunlara bu işler verilmemeliydi...' Murat Aksu bize yardımcı olmaya çalıştı ama o da bu işi çözemedi."

ZARRAB İYİ BİR BEŞİKTAŞLI
Reza Zarrab ile ilgili eleştirilere yanıt veren Orman, "İyi bir Beşiktaşlı, parasını ödemiş loca almış. Stat için 250 milyon lira harcandı. Değirmenin suyu nereden geliyor? Nedir bu Beşiktaş'ı siyasete çekme çabaları? Sarraf'la yediğimiz yemeği gizlemedim. Ben cüzzamlı değilim" dedi.

PUSU VAR
Beşiktaş'ta pusu kültürünün olduğunu savunan Orman, "O pusuya yatıp prim yapmaya çalışanlara soruyorum, hayatınızda kulübe ne faydada bulunmuşsunuz, hangi locayı almışsınız? Ayıp, Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerinden mutlu olunur mu?" dedi.

ALEX'İ SEVİYORUZ
Fikret Orman, Coritiba ikinci Başkanı Andre Luiz Macias ve kulübün iyi niyet elçisi olan F.Bahçe'nin eski futbolcusu Alex'i ağırladı. Orman ziyarette iki kulüp arasında yapılabilecek işbirliği konularının görüşüldüğünü belirtti. Beşiktaş Başkanı, Alex için de "Ünlü bir futbolcu. Her ne kadar rakibimizle anılsa da Türk insanının sevdiği centilmen bir oyuncu" ifadesini kullandı.

FORMA HEDİYE ETTİLER
Sıcak bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Macias, Fikret Orman'a Coritiba kulübünün formasını hediye etti. Orman'ın da takımın imzaladığı Beşiktaş formasını Macias'a hediye etmesi sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haram olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN