Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakışıksız ifadeler kulanmış

"345 milyonluk arsaya 18 milyon lira vermek istiyorlar. Yıldırım'ın kullandığı yakışıksız ifadeler için devlete hakaretten soruşturma başlatıldı."

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Yakışıksız ifadeler kulanmış
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bakanlıkla ilgili sert ve küfürlü sözleriyle gündeme gelen Kadıköy'deki okul arazisi konusunda sessizliğini bozdu. Yıldırım için, "Yakışıksız ifadeler kullanmış. 301. Madde kapsamında devlete hakaretten soruşturma başlatıldı" diyen Bakan Avcı, F.Bahçe yönetiminin eğitim arsasının Kadıköy Belediyesi'nden imarını ticari alana çevirerek plaza ve AVM yapmak istediğini söyledi.

GÖREV SÜRESİ BİTMİŞ HÜKÜMETLE İMZA
Avcı,Yunus Emre Kültür Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Mihalıççık'a yaptığı ziyarette şunları söyledi: "3 Kasım 2002'de seçimler yapıldı. Protokol 11 Kasım 2002'de Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin tarafından imzalanmış. Hükümet 18 Kasım 2002'de göreve başladı. Yani görev süresi bitmiş, bir hükümet, bir hafta sonra görevini yeni bakana devredecek olan bir bakanla, 11 Kasım 2002'de böyle bir protokol imzalanmış."

BELEDİYEDEN İMAR DEĞİŞTİRİLMİŞ!

Bakan olduğunda F.Bahçe yönetiminin kendisini ziyarete geldiğini ve burada tam teşkilatlı bir spor lisesi hatta spor üniversitesi kurmak istediklerini söylediğini aktaran Avcı, "Onlara 'Eğitim kurumu olabilir, çalışalım, projesini hazırlayalım' dedim. Fakat buradan bir sene ses çıkmadı ama benim için randevu vermediğim söyleniyor. Sonra duyduk ki buraya bir plaza, bir iş merkezi, bir alışveriş merkezi yapılmak isteniyormuş. Hatta bununla ilgili olarak Kadıköy Belediyesi'ne imar değişikliği müracaatı yapılmış. Öyle merkezi yerdeki bir araziyi eğitim alanından çıkarıp ticari alana çevirdiğiniz anda değeri artar" diye konuştu.

G.SARAY'A VERİLEN ARAZİ BEDAVA DEĞİL

Avcı şunları kaydetti: "F.Bahçe'nin yaptığı 3 okul ve 1 spor salonu. Tutarı 18 milyon TL. Diyorlar ki, '60 milyon harcadık.' Peki 60 milyon olsun. Karşılığında 374 milyon TL'lik arazi istiyorlar. Ben de diyorum ki, F.Bahçelilere 'Burayı satalım. 81 ile hadi senin hatırın için bir tane de Sivrihisar'a yüzme havuzu, kapalı salonu olan F.Bahçe Spor Lisesi açılım. Var mısın?' G.Saray'a stat arazisini bedavaya vermedik. Orası eğitim sahası değildi."

ÖZEL KALEM TUTANAK TUTMUŞ

Aziz Yıldırım'ın görüşme sonrasında kullandığı ifadelere de dikkat çeken Bakan Avcı, "Ben şahit olmadım. Yakışıksız ifadeler kullanılmış. Benimle görüşmeden çıktıktan sonra özel kalem müdürümüzün odasında oluyor. Oradaki arkadaşlar da bu yakışıksız şeyi tutanağa geçirmişler. Tutanak işleme konuldu" diye konuştu.

F.BAHÇE DE YANIT VERDİ
Mili Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden F.Bahçe ile yapılan protokolün detaylarıyla ilgili açıklamaya sarı-lacivertli yönetim de resmi sitesinden yanıt verdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Kenan Evren Lisesi arazisinin değerinin 345 milyon TL olduğu vurgulanarak, arazinin kulübümüze devrinin ciddi bir kamu desteği olacağı ifade edilmiştir.Yapılan protokoller gereği Fenerbahçe Spor Kulübü Kenan Evren Lisesi Arazisi'nin sahibi olmayacak, söz konusu araziyi sadece yap işlet devret yöntemiyle kiralayacaktır. Yine protokol gereği her yıl devlete yaklaşık yüzde 26'lık bir kar payı ödenecektir. Kulübümüz taahhüt edilen tüm yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmiştir. Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Milli Eğitim Bakanlığı'na yaptığı ziyaret sonrası söylediği iddia edilen sözler ise tamamen bir iftiradır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakışıksız ifadeler kulanmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN