Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman pençe gösterdi!

Kartal'ın borcu 977 milyon 885 binTL olarak açıklandı. 431 milyon değil, 609 milyon TL borç devir aldıklarını belirten Fikret Orman, Divan Kurulu'nun hesap verme yeri olmadığını belirtti

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Orman pençe gösterdi!
Vodafone Arena'da gerçekleştirilen Divan Kurulu'nda 1 saat 25 dakikalık konuşma yapan Fikret Orman, şunları söyledi:
Bizden önceki dönemin borcunda net üzerinden hesaplayacaksanız, mevcut yönetim için brüt. Böyle olmaz. Bizim devraldığımız borç 609 milyon TL. Stadı yapmasaydık, 435 milyon lira ile karşınıza gelirdim.
Bu takıma benden önce çivi çakılmamıştı, şimdi şampiyonluğa oynuyor. Gökten mi indi Demba Ba'lar?
Kapılar ardından borcun 1-2 milyar olduğu konuşuluyor. Sonra borçla alakalı komisyon kuruluyor. Bundan hiç rahatsız olmam. Çünkü gizli kapaklı işimiz yok.

G.SARAY HEDEFİ TUTTURAMADI

Divan Kurulu, kongre değildir, hesap verme yeri değildir. Yönetim, hesabı genel kurulda verir.
Yeni stadımıza 15 Eylül, ya da aynı ayın sonunda şampiyon olarak gideceğiz.
Stadın buraya yapılmasında o günkü Başbakan'ı ikna eden Yıldırım Demirören'dir. Çok önemli adım ancak yasal bir belgesi, planı yoktur. Hepsini ben ve arkadaşlarım yapmıştır.
UEFA bu incelemeleri birçok kulübe de yaptı. Galatasaray, UEFA'nın verdiği hedefi tutturamadı. Birçok kulüp, Avrupa Ligi ya da Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı alsa bile gidemeyecek.

'15-20 GÜN BAŞKANLIK YAPTIN'
Orman, yönetimi ağır eleştiren Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in sadece 15-20 gün kulüp başkanlığı yaptığını söyledi. Bunun üzerine Karadeniz, "Küçümsüyorsunuz 1 ay yaptım. Böyle küçük düşürecek şeyler size yakışmaz. Başkan her zaman Yalçın ağabeyine saygı gösteriyor ama konuşmasıyla icraatı bir değil" karşılığını verdi. Karadeniz, Orman'ın "Bu stadın yapılması istenmiyor" sözleri üzerine de "Bunu istemeyen Beşiktaşlının Allah belasını versin" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman pençe gösterdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN