Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçim depremi

Mali kongrede eleştirilere kızan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, seçim kararı alacaklarını açıkladı: "Anladım ki seçim istiyorsunuz, tamam, sandığı koyarız el mi yaman bey mi yaman görürüz. İlk yönetim toplantısında tarihi belirleriz."

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Seçim depremi
Beşiktaş'ın dün gerçekleştirilen 2014 İdari ve Mali Kongresi olaylı geçti. Sekiz saat süren ve zaman zaman gerginliğin tavan yaptığı kongrede sert eleştirilerle karşı karşıya kalan başkan Fikret Orman, seçim kararı alacaklarını ve güven oylamasına gideceklerini söyledi. İlk yönetim kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini belirten Orman, aday olmak isteyenlere de seslenerek, "Sandığı koyarız, el mi yaman bey mi yaman orada görürüz" dedi. İşte Orman'ın gündeme bomba gibi düşen sözleri:
Göreve geldiğimizde gelirlerin yüzde 70'i temlik altındaydı ve tasarruflu bir yönetime gitmek zorundaydık. İlk yıl ödememiz gereken 300 milyon borç ve 50 milyon lira gelir vardı. Kimse elini taşın altına koymayınca biz aday olduk.

SORUMLU BİZİZ, BİLİC'İ BİZ SEÇTİK


Stat yapılmadan öncesine kadar herkes çok büyük bir olay gözüyle bakarken şimdi görüyorum ki küçümseniyor. Ben her sabahın 7'sinde orada oluyorum. Konuşmak kolay; eğer vicdan varsa elinizi vicdanınıza koyun.
Vodafone Arena ne zaman bitecek? Biz stadyumun çatısını Temmuz başında kaldıracağız. Tüm işleri Allah nasip ederse 15 Eylül veya sonunda bitireceğiz.
Şampiyonluk kaçtıysa birinci sorumlu biziz. Bilic'i seçtiysek biz seçtik.
Anladım ki siz seçim istiyorsunuz. Sandığı koyarız ve güven oylamasına gideriz. İlk yönetim kurulu toplantısında sandığı ne zaman koyacağımızı söyleriz. El mi yaman bey mi yaman görürüz.

ÖZEL HAYAT GERGİNLİĞİ

Ahmet Gelberi adlı üyenin Başkan Fikret Orman'ın gazetelere yansıyan özel hayatı ile ilgili söylediği sözler salonda büyük protestolara neden oldu
Kongrede Ahmet Gelberi adlı üyenin konuşması sırasında başkan Fikret Orman'ın özel hayatı ile ilgili eleştiriler yapmasıyla ortam bir anda gerildi. Gelberi'ye büyük protestolar olurken yöneticilerden Metin Albayrak ve Mete Vardar kürsüye yürüyerek üyenin konuşmasını sonlandırmasını istedi. Diğer yöneticiler ve kongre üyeleri tarafından güçlükle zapt edilen Albayrak ve Vardar'ın ardından birçok üye kürsüyü işgal etti ve Ahmet Gelberi'yi indirmeye çalıştı. Yaklaşık 10 dakika süren karışıklığın ardından kürsü boşaltıldı ve genç üye geri kalan kısımda Başkan Orman ile ilgili sözlerini geri alarak konuşmasını tamamladı.

FİKRET ORMAN:

"Bizi öksüz sanıyorsunuz"

Şimdiki federasyon başkanı bu kulübün başındayken o zamanki federasyona faşist dedi, sonuç değişti mi?
Beşiktaş güllük gülistanl��k bir haldeydi de biz mi kötüye götürdük? Bu konuşmaları daha önce niye yapmadınız? Öksüz sanıyorsunuz bizi. Ben garibim vurun abalıya.
Hakemler ve federasyon ile ilgili konuşmuyoruz diye kızılıyor. Bizim bir üslubumuz var. Süleyman Seba'nın çizgisinden çıkmadık. Överken Süleyman ağabeyi övüyorsunuz, ama onunla paralel yürürken beni eleştiriyorsunuz.

İBRA EDİLDİ!

Beşiktaş Kulübü'nün 2014 yılı olağan idari ve mali genel kurulunda, kulüp yönetim kurulu, idari ve mali açıdan ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra edildi. İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede ayrıca kulübün 466.9 milyon liralık 2015 yılı bütçesi de oy çokluğuyla onaylandı. İbra oylamalarının ardından bir grup üye, "Kimsenin adamı olmayacağız" şeklinde tempo tuttu. Başkan Fikret Orman, "İbra eden, etmeyen herkesten Allah razı olsun" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Orman ve yönetim kurulunu ibra etmeyen genel kurul üyelerinden 14'ü, mahkemeye başvurabilmek için tutanak imzaladı.

YÜREĞİ DAYANMADI

Son derece gergin geçen genel kurul toplantısında kalp krizi geçiren kulüp üyelerinden Erdal Coşkun Yağcı vefat etti. Salonda ilk müdahalesi yapılan ve hemen ambulansla hastaneye kaldırılan Erdal Coşkun Yağcı'nın vefat ettiği açıklandı. Bu haber kongrede şok etkisi yaratırken, Beşiktaş Kulübü de Yağcı'nın vefatı nedeniyle kulübün sitesinde başsağlığı mesajı yayımladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçim depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN