Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ümraniye'ye aslanlar gibi giderim

'Orman yöneticilere yasak koydu' gibi ifadeler hiç hoş değil. Kongrenin yetkisiyle kulübün her yerine istediğim gibi girer, istediğim gibi çıkarım

Giriş Tarihi: 24.6.2015
Ümraniye'ye aslanlar gibi giderim
SABAH'ın yazdığı gibi Çebi de Beşiktaş'ta futbolun tek patronunun Şenol Güneş olduğunu açıkladı ve ekledi...

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi; Mete Vardar, Berkan Gocay ve kendisinin dahil olduğu futbol şubesinin görevini tamamladığını açıkladı. Siyah-beyazlı kulüpte futbolun tamamen Şenol Güneş'e teslim edildiğini dile getiren Çebi, "Sistem çok basit. Beşiktaş altyapısı ve izleme komitesi dahil, işin başında hocamız olacak. Bu düzen onun dizayn ettiği şekilde, bizim de onayımızla devam edecektir. Hesabı bize Şenol Güneş verecek. Arada kimse söz konusu değil. Ekibi, yönetim kurulunun onayıyla takviye edilebilir ya da değiştirilebilir" diye konuştu.

HİZMET İÇİN RÜTBEYE GEREK YOK

Çebi, istifa edeceği şeklindeki iddialara da şu cevabı verdi: "Futbol şubesindeki görevimiz tamamlandı ancak kulübe 2. başkan olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Ben sadece 'Futbol şubesindeki görevimi bırakabilirim' demiştim. Beşiktaş'a hizmet için rütbeye, isme veya makama ihtiyacım yok. Ümraniye'ye aslanlar gibi gelir, hocama katkıyı aslanlar gibi veririm. 'Orman el koydu. Orman yasak koydu' gibi söylemler hiç hoş değil. Kongrenin bana verdiği yetki sürecince istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım."

VARDAR PATLAMA NOKTASINDA

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın toplantısında yönetici Mete Vardar'ın adını tam 11 kez zikretti ve çalışma arkadaşına emeklerinden dolayı teşekkür etti. Çebi'nin gösterdiği bu hassasiyette Vardar'ın yaşanan bazı gelişmelerden rahatsızlık duymasının etkili olduğu ileri sürüldü. Beşiktaş'ta A takımı sorumluluğu görevi sona eren Vardar'ın, bugün bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

BİR GÖRÜŞ - FATİH DOĞAN

Çebi geriliminin yansıması
Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi'nin futbol şube başkanlığından istifa edip şubenin lağvedilme kararıyla önümüze bir fotoğraf çıktı. Önder Özen ile başlatılan sportif direktörlük başarısız olunca ya da istenilen verim alınamayınca, yeniden futbol şubesi sistemine geçildi. Ancak Şenol Güneş'in gelişiyle yeniden sistem değiştirilerek 'teknik direktörlük' sistemi yürürlüğe girdi. Bana göre ne menajerlik sistemi ne de sportiflik direktörlük… Bunlar adama ve şartlara göre pozisyon alma sistemi. Kendimizi kandırmayalım! Türkiye'de spor kulüpleri başkana, yönetime, hocaya göre yani kabına göre şekle giriyor. Kabul edelim ki Güneş, Denizli, Terim gibi isimlerin olduğu yerde yönetici ve menajer profilleri geri planda kalır. O yüzden Beşiktaş yönetimi şu anda Güneş'e göre pozisyon alıyor. Sayın Çebi'nin dün kullandığı "Ben 2. başkan olarak her yere girer çıkarım" sözü birçok soruyu beraberinde getiriyor. O zaman bu değişimin yansıması A takım sorumlusu olarak yaptıklarıyla takdir alan Mete Vardar'a patlayacak. Güneş'in sportif direktör istemediğini biliyorum ancak mevcut yöneticilerden rahatsız olmadığını da biliyorum. İşin özeti nedir biz söyleyelim: Bu olay, başkan Orman ile Nur Çebi arasında hasıraltı edilen gerilimlerinin bir yansımasıdır. Gerçeklerin zaman içinde ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

BİR GÖRÜŞ - METİN TEKİN

Cevaplar Şenol Hocada
Bu yönetim açısından bir kolaycılık mıdır yoksa teknik direktörün futbolun tüm birimlerini yönetebileceğine duyulan güven midir ona bakmak lazım. Önemli olan bu bence. Zaten Şenol hoca ile çalışan yönetimler bunu bilir. Şenol Güneş, birlikte çalışmaktan daha çok tek belirleyici olmayı ister. Elbette haklıdır ama bunu doğru kullanmak anlamında Şenol hocanın sorumluluğu bir kat daha artmıştır. Bu karar sonrası sadece takımın aldığı sonuçların değil daha bir çok şeyin cevabı da Şenol hocada olacak.

BİR GÖRÜŞ - MURA T ÖZBOSTAN

Her şey hocaya yazar
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in tek patron olduğunu dün okuyucularımıza duyurduk. Şenol Güneş'in Beşiktaş ile iki gün süren toplantısında da ilk şartı buydu. Zaten bu olmalıydı. Güneş, Ümraniye'de tek sorumlu olacak. Bu şu demek başarı da başarısızlık da hocaya yazacak. Yönetim de kaynaklarını güçlendirerek hocanın elini kolaylaştırmaya çalışacak. Kağıt üzerinde mükemmel bir karar ama yıllardır yöneticilerin egolarıyla dolup taşan tesisleri hepimiz biliyoruz. Bakalım o egolar bugünden itibaren Ümraniye'den içeri girebilecek mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ümraniye'ye aslanlar gibi giderim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN