Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 Arena yükseliyor

Konya ve Mersin statlarını tamamlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 27 yeni stadın yapım çalışmalarında büyük ilerleme kaydetti... Bakan Akif Çağatay Kılıç'ın sıkı takibi altında süren inşaatlarda son aşamaya yaklaşıldı

Giriş Tarihi: 16.7.2015
27 Arena yükseliyor
Türk takımları yaptıkları yıldız transferlerle özellikle Avrupa'da gündemin ilk sırasına otururken, Gençlik ve Spor Bakanlığı da yeni statlarla Türk futbolunun çehresini değiştirmek için tam gaz çalışıyor. '29 Avrupa stadı' sloganıyla yola çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığı, çalışmalarda büyük aşama kaydetti. Konya ve Mersin statlarının yapımı tamamlanırken, geriye kalan 27 stadın ise yüzde 60'ı tamamlanmış durumda. UEFA standartlarına göre yapılan bu statların, son teknolojiyle donatılması da dikkat çeken önemli noktalardan biri.

3 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI
Türkiye'nin tüm illerinde ihtiyaca göre hazırlanan projelerde 29 stat için yaklaşık 3.250 milyar TL'lik bir bütçe hazırlandı. Stadın yanı sıra tesis yapımına ��nem veren bakanlık, bu konuda da sınırları zorluyor. 2000 yılı ve öncesinde 370 tesis hizmette iken bu rakam 13 yıl içerisinde 575'e yükseldi. 2015 yılında 20 atletizm pisti, 27 gençlik merkezi, 50 havuz, 57 diğer sporlar, 58 stadyum (il ve ilçe), 137 spor salonu, 150 futbol sahası olmak üzere toplam 499 tesisin yapımı da sürüyor.

ÇALIŞMALAR TAKİP ALTINDA
Artık sona yaklaşılan statların bir bölümünün yeni sezonun ortasında açılması bekleniyor. Geri kalanların da 2016-17 sezonuna yetiştirilmesi hedefleniyor. Çalışmaları yakından takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bakanlık yetkilileriyle de inşaatları takip altında tutuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 Arena yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN