Araba kavgası

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Araba kavgası

Takım kaptanı Onur Kıvrak ile sportif direktör Süleyman Hurma arasında yaşanan tartışmanın Üsküp havaalanındaki araç anlaşmazlığı yüzünden başladığı ortaya çıktı

Trabzonspor'da kaptan Onur Kıvrak'ın kadro dışı bırakılarak İstanbul'a dönmesi, sportif direktör Süleyman Hurma'nın da istifadan döndürülmesiyle sonuçlanan krizin perde arkası ortaya çıktı. Almanya kampının ardından Makedonya'nın başkenti Üsküp'e giden bordomavili kafile, otele dahi gitmeden trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski kalecisi Petar Miloşevski'nin mezarını ziyaret etme kararı aldı. Bu ziyarete de başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, sportif direktör Süleyman Hurma, teknik direktör Şota Arveladze ve kaptanlar Onur ile Mustafa Yumlu'nun gitmesi kararlaştırıldı ve ziyaret için iki Mercedes otomobil ve bir minibüs tahsis edildi.

SEN MİNİBÜSE BİNECEKSİN!
Onur, Mercedes marka araçlardan birinin arka koltuğuna oturdu. Bunun üzerine Süleyman Hurma'nın, "Bu araçlar başkana, bana ve diğer misafirlere ayrıldı. Siz minibüsle gideceksiniz" demesi üzerine Onur, "Siz sportif direktörseniz ben de bu takımın kaptanıyım" karşılığını verdi ve ikili tartışmaya başladı. Daha sonra Onur minibüse geçti ve mezar ziyareti gerçekleştirildi. Ancak mezarlıkta Onur'un çok gergin olduğu ve Miloşevksi'nin mezarına koyması için verilen çiçeği Mustafa Yumlu'nun eline tutuşturduğu gözlendi. Otele döndükten sonra Onur'la bir kez daha konuşan Hurma, kaptanın tavrını sürdürmesi üzerine, "Senin biraz dinlenmeye ihtiyacın var. Git dinlen, izin yap, sonra konuşuruz'' diyerek başarılı kaleciyi kamptan gönderdi. Onur Kıvrak da kendisini arayanlara, "Kadro dışı bırakıldım, dönüyorum" açıklaması yaptı ve akşam uçağıyla İstanbul'a döndü.

7 GÜN İZİN VERİLDİ
Yaşanan krizde sportif direktör Süleyman Hurma'nın yanında duran Trabzonspor yönetimi Onur Kıvrak'a resmi olarak 7 gün izin verildiğini açıkladı.


*
BİR GÖRÜŞ: İSKENDER GÜNEN

Çok acil kongre kararı alınmalı
Daha sezon başlamadan yine her yıl olduğu gibi Trabzonspor için sorunlar baş gösterdi. Artık bu gelinen noktadan sonra bu gidişe bir son vermenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu geldiği günden bu güne kadar öylesine yanlışlar yaptı ki bunu sıralamaya kalksak sayfalar yetmez. Şu an gelişen olayları göz önüne aldığımızda büyük bir kaos içerisinde olan bir takım var. En kısa zamanda eğer olağanüstü kongreye gidilebilirse yarın için takım ve kulüp adına daha doğru bir davranış olur. Eğer Aralık'taki kongreye kadar yönetim kurulu iş başında kalacak olursa görünen o ki Trabzonspor'u bu yıl da çok daha kötü günler bekliyor olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araba kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN