Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nerede sıfır tolerans!

Giriş Tarihi: 6.8.2015
Nerede sıfır tolerans!

"Fred'in yerine herhangi bir Türk oyuncu olsa biz oynatabilir miydik, TFF bize ne derdi? Sıfır tolerans denen şey sadece bize uygulanıyor. Mahkemeler bitmeden bile Avrupa'ya gönderilmedik. Zarara uğradık."

Mahmut Uslu'dan Fred'in oynatılmasına ceza vermeyen UEFA'ya bombardıman

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, Shakhtar maçı öncesinde sert açıklamalar yaptı. Doping yaptığı ortaya çıkan ve UEFA'nın sözlü tavsiyesine rağmen Kadıköy'de oynayan, dün de 11'de sahaya çıkan Fred'in durumu hakkında konuşan Uslu şu ifadeleri kullandı:
Sıfır tolerans denen şey sadece bize uygulanıyor. Mahkemeler bitmeden bile Avrupa'ya gönderilmedik. Büyük zarara uğradık. Allah'tan büyük taraftar, kongre üyeleri Fenerbahçe'ye sahip çıktı, böyle bir günde maçtan önce konuşma yapıyoruz.BİZ OYNATABİLİR MİYDİK?

Herhangi bir Türk oyuncu olsa biz oynatabilir miydik, TFF bize ne derdi? Platini'ye bir kez daha soruyorum, her toplantıda söylüyor, 'sıfır tolerans, sıfır tolerans' diye. En önemlisi de doping. Bizim Avrupa şampiyonluğumuz gitti doping nedeniyle. Brezilya federasyonu açıkladı.
Brezilya'nın FIFA'nın bu meşhur rüşvet operasyonunun içinde olduğu için mi bilmiyorum. Platini de FIFA başkanlığına aday. Bu oyuncu için 'oynatmayın' diye tavsiye etmişlerdi, Shakhtar oynattı. Biz başvurduk. Bizim için tavsiye edildiğinde ceza yedik.FIFA BAŞKANI OLMAK İÇİN...

Biz idareciyiz, bizi ilgilendiriyor. Türkiye olarak tavır koymak lazım UEFA'ya. Brezilya Milli Takımı'nın oyuncusu olması beni ilgilendirmez. Ceza almaması için emek veriliyor herhalde, o da FIFA başkanı olmak istiyor. Uslu ayrıca Chelsea'nin 9 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı Kenedy ile de ilgilendiklerini, ancak oyuncunun gelmek istemediğini belirtirken, "Kenedy'yi istedik. Ancak gelmek istemedi. Biz de istiyoruz genç alalım. Mecburen tecrübeli oyunculara yöneliyoruz" dedi.

DOPİNGLİ FRED İLK 11'DE
Doping testinin A numunesi pozitif çıkan Shakhtar'lı Fred, dün ilk 11'de sahaya çıktı. Fenerbahçe, Kadıköy'deki ilk maçtan sonra Fred için UEFA'ya hükmen galibiyet talebiyle başvurmuş ancak kabul edilmemişti.

BU KEZ OLMADI VOLKAN
Shakhtar ile Kadıköy'de oynanan ilk maçta çok başarılı olan Volkan Demirel, Lviv'de de maça iyi başladı. İlk yarıda kalesine duvar ören tecrübeli eldiven, ikinci yarıda ise ceza sahasında Marlos'u düşürerek penaltıya sebebiyet verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nerede sıfır tolerans!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN