Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melo: Önce ailem

2 ay sarı-kırmızılı camiayı oyalayan Brezilyalı yıldız, "32 yaşındayım, son kontratım olacaktı. Kaldığım için çok mutluyum. Hiç ayrılmayı düşünmedim (!)" dedi

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Melo: Önce ailem
4 çocuğumu düşünmek zorundaydım

İki ayı aşkın süren bilmeceden sonra G.Saray ile sözleşmesini uzatıp takımda kalan Felipe Melo dün GS TV'ye yaşananları anlattı. "G.Saray'dan ayrılmak gibi bir şey düşünmedim" diyen Brezilyalı yıldız, "Bir yıl kontratım kalmıştı. 32 yaşındayım ve son kontratımı yapacağım. 4 çocuğumu düşünmem gerekiyordu. Hem benim hem G.Saray'ın belli bir zamana ihtiyacı vardı. Yönetim değiştiği için yenileme kararı gelemiyordu. Başkana çok teşekkür ediyorum. Yaptıkları yenileme teklifini 2 saat konuşmadık bile kabul edip masadan kalktık" dedi.

"Para biriktirir gibi kupa biriktiriyorum"

"Sevilla, Cruzerio, Rusya, Katar, Amerika'dan teklifler geldi. Ancak Allah'a şükrediyorum ki her şeyimi verdiğim G.Saray'da kaldım. Babam küçükken 'Paranı kenara yok, biriktirince mutlu olursun' derdi. Ben şimdi kupaları kenara koydukça daha fazlasını istiyorum. Diğer takımlar transferlerle anılıyor ama biz kaliteli bir takımız, yine büyük başarılar kazanacağız."

"Şampiyon olunca imza gecikti!.."

G.Saraylı yönetici Fatih İşbecer de imza süreci için, "23'ünde geldik, 25'inde şampiyon olduk. Kutlamalar ve mazbata törenleriyle uğraştık. Gündem değişti. Birikmiş borçları ödedik, onlarla uğraştık. Melo'nun bize kattığı katkılar yadsınamaz. Bizi sahada gururlandırmaya devam edecek. Taraftarlar hemen olsun istiyorlar, ancak her şeyin bir zamanı var" diye konuştu.

Ne kadar alacak?


Bu sezon 3.1 milyon ve maç başı 25 bin Euro almaya devam edecek. 25 maça çıkarsa 300 bin, 35 maça ulaşırsa +300 bin Euro bonus kazanacak. 2016-17 sezonunda başlayacak yeni 3 yıllık sözleşmede ise garanti ücretinde 500 bin fedakarlık yapan Melo 2.6 milyon Euro kazanacak ve maç başı ücreti 20 bin Euro'ya düşecek. 600 bin Euro'yu bulan performans bonusu olmayacak.

Fedakarlık yaptım

"G.Saray'ın mali sıkıntısını biliyorum. Ayrılmak gibi bir şey düşünmedim. Para ile ilgili konuşulan konulara gelince, taraftarlarımız parayla ilgili yalanlara inanıyor. 4 yıldır G.Saray'da oynamak için büyük fedakarlıklar yaptım. Juventus'tan gelmek için 1 milyon euro bıraktım, şimdi de ücretimde indirim yaptım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melo: Önce ailem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN