Derbinin tapusu yok!

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Derbinin tapusu yok!

Herkes Cüneyt Çakır derbi yönetsin istiyor, biz yeni Çakırlar çıkarmaya çalışıyoruz Geride kalan 3 haftada hakemlerimiz başarılıydı ancak bazı talihsizlikler de yaşandı Oynanan 27 maçta 19 hakem görev yaptı, genç ve yeni yüzler Süper Lig'de olacak!..

GÜVENMEK ZORUNDAYIZ

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Süper Lig'de geride kalan 3 haftayı SABAH için değerlendirirken, hedeflerini de anlattı. Atamalarda tam isabet sağladıklarını vurgulayan Başkan Müftüoğlu'nun çarpıcı açıklamalarından satır başları ise şöyle:
Ligin ilk 3 haftasında 19 hakem görev yaptı. Biz her hakemimize güveniyoruz. Genç ve yeni yüzleri önümüzdeki maçlarda göreceksiniz. Bu arkadaşlara güvenmezsek gelecekte büyük sıkıntı yaşarız.

KONTROLÜ KAYBETMEDİLER

Ligin zorlu geçeceğini biliyoruz. Takımlar nasıl hazırlandıysa biz de hakem olarak öyle hazırlandık. Ligin üç haftasına baktığımızda en sevindiğim olay hakemlerimizin kontrolünü kaybetmemeleri.
Hakemler de hata yapacaktır. Bunu savunacak değiliz. Birkaç maçta talihsiz olaylar yaşandı. Hakemleri cezalandırıp, kenara attığımız zaman hakem kalmaz.
Hakemlerimizin kendilerini geliştirmesi lazım. Yabancı dil bilmesi ve atletik sınavlarda başarılı olması bizim olmazsa olmazlarımızdan.Bunlarda başarılı olan hakem arkadaşlarımızın ise önü çok açık.

MADEM PROFESYONELLER...

Derbi maçlar kritik. Herkes Cüneyt Çakır'ın derbi yönetmesini istiyor. Biz yeni Çakırlar çıkarmak için çalışıyoruz. Genç bir hakem de derbi yönetebilir.
Profesyonel olan 9 hakemimiz Riva'da üç gün çalışıyor. Artık profesyonel olduklarına göre işlerine ciddi sarılmaları gerekir. Profesyonel ve diğer hakemler arasında ayırımcılık yapmayız. Ancak profesyonel hakemler işini iyi yapmak zorunda.
Ben de yıllarca hakemlik yaptım. FIFA kokartı taşıdım. Hedefimiz Avrupa'da hakemlerimizin daha çok görev almasıdır. Türk hakemliği çok iyi yolda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derbinin tapusu yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN