Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şota hala futbolcu!

Trabzonspor formasıyla ilk röportajını SABAH'a veren OKAY YOKUŞLU, Gürcü teknik adam için şu ifadeleri kullandı: Hocamız hep neşeli, şakalaşmayı seven biri. İdmanlarda bizimle birlikte oyunlara da katılıyor. Sanki hala futbolcu...

Giriş Tarihi: 6.9.2015
Şota hala futbolcu!
Trabzonspor'un genç futbolcusu Okay Yokuşlu, SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Bordomavili formayı giymekten mutlu olduğunu belirten Okay, "Hedefim Avrupa'nın büyük bir kulübünde oynamak. Şu an Türkiye deki hedeflerimin en üstündeyim" dedi. Transfer döneminde en ciddi teklifi Trabzon'dan aldığını söyleyen genç oyuncu, "Başka bir yere gidip sıradan birisi olmaktansa bana değer veren bir yerde güçlü birisi olmayı tercih ederim. Bu yüzden Trabzonspor'un bana katacaklarından dolayı burayı tercih ettim. İnsanları kullanıp sonra atmak bana ters gelen bir şey" diye konuştu.

MİLLİ FORMAYI GİYMEK İSTİYORUM
Okay şöyle devam etti: "Trabzon'un benim için çok iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. En büyük amacım iyi performans gösterip milli takıma gitmek. En büyük hedefim Avrupa'nın büyük bir kulübünde oynamak. Ama oraya gitseniz bile hedefim bitti diyemezsiniz. Şu an Türkiye de bulunabileceğim hedeflerin en üst kısmındayım."

NEŞELİ VE İYİ BİR ORTAM VAR
Şota hoca hep neşeli, şakalaşmayı seven, futbolculuğa özlemi var sanki. Hatta arada bizim oyunlara falan da katılıyor. Şu ana kadar hep arkadaş gibiyiz. Yemek saatlerinde biraz dikkatli. O da tabi ki futbolculuğundan gelen özellik. Disiplinli biri. Onun dışında programa ve verilen saatlere uyduğumuz sürece gayet neşeli ve iyi bir ortam var.

TARAFTARI MAHCUP ETMEYECEĞİM
Trabzonspor taraftarı başından beri bana çok olumlu yaklaştı. Bu da benim çok hoşuma gitti. Şu ana kadar onları mahcup etmediğime nianıyorum. İnşallah bu devam eder. Hem benim açımdan hem camia açısından hem de kulüp açısından güzel günler görürüz. Ben onların mutluluğunu onlar da benim mutluluğumu görürler.

YABANCI SAYISI FARK ETMEZ
Yabancı sınırlamasının kalkması, Türk futbolcularının aldığı paraları biraz düşürebilir. Ama bence iyi futbolcu her zaman için tercih edilir diye düşünüyorum. Şu an için bir takımın tamamının yabancı olması zor gözüküyor Türkiye'de. Önemli olan biz Türk futbolcuları olarak kendimizi gösterip yabancı kuralı kalksa bile buradayız diyebilmeliyiz.

METİN OKTAY'I ÖRNEK ALIYORUM
Hücum etmeyi en az defans yapmak kadar seviyorum. Agresif futbol çok hoşuma gidiyor. Can alıcı bir pas atmak kadar, iyi bir müdahaleye girişip top kapmak da hoşuma gidiyor. Metin Oktay'ı izleme fırsatım olmadı. Futbolunu değil de kişiliğini örnek aldığım, benim için çok önemli bir kişi.

MBİA BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS
Mbia ile aynı takımda, yan yana oynamak benim için çok büyük bir şans. Saha içerisinde yanımda olması, konuşmamız bile bir özgüven veriyor bana. Ondan öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum. Bu konuda çok şanslıyım. Mbia ile oynuyor olmam benim kariyerim için çok büyük bir kazanç.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şota hala futbolcu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN