Teşekkürün ömrü 24 saat!

Giriş Tarihi: 4.10.2015
Teşekkürün ömrü 24 saat!
Yıldırım ve Mosturoğlu'nun PFDK'ya sevk edilmesi ortamı yine gerdi

Sarı-lacivertli kulüp, TFF'nin Euro 2016'ya katılmak adına futbolculara maç başına 200 bin Euro prim vermek için cezalardan medet umduğunu ileri sürdü

Yönetimin açıklamasında, Fenerbahçe'nin an itibariyle TFF'den uygulamalarıyla alakalı olarak hesap sorma hak ve yetkisini kullanacağı da ifade edildi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Şekip Mosturoğlu, Çarşamba günü düzenledikleri basın toplantısında hakemlere ve MHK'ya ağır eleştirilerde bulunmuş, ancak iki gün sonra sarı-lacivertli kulüp 'Genç hakem atamaları" nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) teşekkür etmişti. Hemen ardından da TFF'den yaklaşımı nedeniyle Fenerbahçe'ye teşekkür gelmişti. Yıldırım ve Mosturoğlu, 'Sportmenliğe aykırı demeçleri' nedeniyle PFDK'ya sevk edilince, teşekkürleşme faslının üzerinden 24 saat geçmeden taraflar arasındaki ilişkiler yeniden gerildi. F.Bahçe, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile TFF'ye çok ağır eleştiri ve ithamlarda bulundu.

DEMOKRASİ NEREDE?

Açıklamada, TFF'nin demokratik düşünce ve ifade özgürlüğüne tahammülü olmadığı belirtilirken başka kulüplerin yönetici ve teknik adamlarının TFF'ye yönelik hakaret içeren ağır sözlerinin görmezden gelindiği, buna karşılık önce Mahmut Uslu, ardından Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'nun bağımsız ve istikrarlı bir şekilde PFDK'ya sevk edildiği dile getirildi. Kulübün açıklamasına şöyle devam edildi:

TRABZONSPOR'A DESTEK

"Bu durum göz önünde bulundurulduğunda TFF yargı kurullarının bu hafta ve sonrası içinde TFF bağlılarını (hakemleri) 'manalandırma' düşüncesini sürdürdükleri anlaşılmaktadır. Nitekim, Trabzon- Konya maçının 'tecrübeli' hakemi Süleyman Abay, müsabaka sonucuna tesir edecek hatalar yapmıştır. Yarın (bugün) oynayacağımız Akhisar maçına atanan bir diğer 'tecrübeli' hakem Serkan Çınar'ın da aynı şekilde hata yapmaması, beklentimizdir."

TFF'YE HESAP SORULACAK


"TFF'nin yegane faaliyeti, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmayı her ne pahasına olursa olsun sağlamak için her bir futbolcu için maç başına 200 bin Euro prim vermek ve bu paraya kaynak yaratmak için disiplin para cezalarından medet ummak değildir. TFF'nin her türlü uygulaması Genel Kurul'un denetim ve gözetiminde olup, TFF Genel Kurulu'nu oluşturan kulüplerin TFF'den hesap sorma hak ve yetkisi vardır. TFF Genel Kurulu'nu oluşturan üyelere sahip kulübümüz de bugünden itibaren TFF'den uygulamaları ile alakalı olarak hesap sorma hak ve yetkisini kullanacaktır."

SAVUNMA YAPMIYORUZ

"TFF yargı kurullarının; bugüne kadar kulüp mensuplarına karşı savunma haklarının kullanılmasını değersiz gördüğü gerçeği ile gerek Aziz Yıldırım gerekse Şekip Mosturoğlu PFDK'ya böyle saçma bir sevk gerekçesiyle herhangi bir savunma yapmayacaktır. Bu vesile ile TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e geçtiğimiz hafta içinde PFDK'da meydana gelen görev değişikliğini ve bunun gerekçesini açıklamasını hala kendisinden beklediğimizi bir kez daha bildirmekte yarar görüyoruz."

TFF'DEN PRİM CEVABI

TFF'den F.Bahçe'nin prim ile ilgili iddialarına cevap geldi. TFF'nin açıklamasında EURO 2016 elemeleri primlerinin 10 milyon TL olarak bütçelendiği belirtilerek, "Bu meblağın yüzde otuzluk bölümü maç başı olarak TFF Yönetim Kurulu kararıyla dağıtılmaktadır. Kalan yüzde yetmişlik bölüm ise UEFA EURO 2016'ya katılım halinde A Milli Takımımıza dağıtılacaktır. TFF'nin seçilen Denetleme Kurulu ve bağımsız denetim şirketi tarafından denetlendiğini hatırlatır, yarın (bugün) kampa girecek A Milli Takımımıza Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşılaşmalarında başarılar dileriz" denildi.

BİR-İKİ KULÜP KOLLANIYOR

AZİZ YILDIRIM:

Hakem camiasının içinde güç savaşı var. Bize, 'Şunun babası, şunun amcası bunu istiyor' diye söyleniyor. Hakemlerin ayda eline geçen para 40-50 bin TL. Asgari ücreti biliyorsunuz.
Bütün kulüplere hata oluyor... Bir-iki kulüp kollanıyor.
Tolga Özkalfa, Uilenberg'in diş hekimi olduğu için hakemliğe devam ediyor.
Biz 70 milyon Euro'luk transfer yaptık. Bir düdükle yok olmasına izin vermeyiz.
Halis Özkahya için kuşkularım var.
Trabzon'da Cüneyt Çakır'ı da gördük. Ben hakem olmadığını söylüyorum.

ŞEKİP MOSTOROĞLU:
Uilenberg konusu çok düşündürücü. UEFA'da bu kadar olay yaşanırken, danışman olarak alınması sorgulanmalıdır.
Koşu testini geçemediği için UEFA'daki maçı alınan hakemler, genç hakemlerin önünü kesmektedir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teşekkürün ömrü 24 saat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN