Hata oyunun parçası

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Hata oyunun parçası

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, her hakemin hatalı karar verebileceğini belirterek, kulüp başkanlarının açıklamalarında daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şike davası ve Deniz Çoban'ın hakemliği bırakması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Samsun'da yerel medya temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Kılıç, şike davasıyla ilgili olarak yasal süreç devam ettiği için konuşmasının doğru olmadığını belirterek, "Sözlerimiz farklı noktalara çekilebilir. O yüzden süreç bitince konuşuruz" dedi. Bakan Kılıç, Deniz Çoban'ın hakemliği bırakmasıyla ilgili olarak ise, "Hata istem dışı bir şeydir. Kulüp başkanlarımızın, yöneticilerimizin yaptığı açıklamalara dikkat etmesi gerekiyor. Yani hatalar her takımın başına gelebilir. Bu oyunun bir parçası. Dolayısıyla dikkatli olmamız lazım. Hakemlerimiz de kendilerini yetiştirmeli, iradelerini ortaya koymalı. Bu anlamda kendilerine verilen yetki de gerçekten arttırıldı. Herkes el birliğiyle bu işin üzerine giderse zannediyorum ki sorunlar daha kolay aşılır. Sürekli Avrupa ile karşılaştırılıyoruz. Avrupa'da bunun örneğini çok bulamazsınız. Bu konularda açıklama yapacak kişiler bellidir" diye konuştu.

KULÜPLER YASASI BİTİYOR

Bakan Çağatay Akif Çağatay Kılıç, kulüpler yasasının taslak çalışmasında sona gelindiğini de bildirirken, "Taslak tamamlandı. Bana bu hafta içerisinde inşallah gösterecekler. Belki bu işlerin de biraz yoluna girmesini sağlayabilecek unsurları oradan hayata geçirebiliriz diye düşünüyorum" dedi.

SAMSUNSPOR SİYASETE ALET OLMASIN
UEFA Disiplin Kurulu'nun Samsunspor'a verdiği 3 puan silme cezası konusunda değerlendirmelerde bulunan ve kendisine yönelik eleştirilere yanıt veren Bakan Kılıç, şöyle konuştu: "Bazı siyasilerin kullandığı söylemler bana samimi gelmiyor. Her şey iyi giderken, güzel giderken herkes iyi… Fakat en ufak bir sıkıntılı durum olduğu zaman, sadece bir yer kötü. Samsunspor siyasete alet edilmemeli. Deniliyor ki Bakan Bey neden müdahale etmiyor. Futbolu yöneten kurullar var. Bunların dışında kimsenin bir şey yapması mümkün değil."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hata oyunun parçası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN