Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarih belirsiz

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Tarih belirsiz

En güçlü iddia; Yıldırım'ın Yargıtay sürecini bekleyeceği yönünde. Sezon sonunu bekleme ya da hemen kongre kararı alma seçenekleri de masada ancak bu iki ihtimal çok zayıf gözüküyor

Aziz Yıldırım'ın başkanlığı ne zaman bırakacağı sorusunun yanıtı yok

Şike davası savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un mütalaasında 'Beraat' istemesinin ardından gözler en çok Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a çevrildi. Bilindiği gibi Aziz Yıldırım, yeniden yargılamanın olumlu ya da olumsuz sonuçlanması halinde Fenerbahçe Başkanlığı'nı bırakacağını duyurmuştu. Mahkeme kararı Cuma günü verecek. Peki Yıldırım'ın vedayla ilgili kararı ne olacak? İşte kulislerde konuşulanlar:

MAHKEME SONRASI AMA NE ZAMAN?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kongrede 'Mahkeme sonrası bırakacağım' dedi. Ancak yakın çevresinden kimseye, mahkeme kararından sonra ne zaman bırakacağı konusunda net bir tarih vermedi. Bu konuda farklı iddialar ve ihtimaller var.

YARGITAY SÜRECİNİN BİTMESİ DE ÖNEMLİ

En güçlü iddia; Fenerbahçe Başkanı'nın kararın Yargıtay'a taşınması halinde bu süreci de bekleyeceği yönünde... Yani Başkan, Trabzonspor veya Bucaspor'un dosyayı Yargıtay'a taşıma ihtimaline karşılık, görevi Yargıtay süreci bitene kadar bırakmak istemiyor.

YILDIZ KADROYLA SEZON SONU İDDİASI

Bir başka iddia sezon sonunu bekleyeceği yönünde... "Dere geçerken at değiştirilmez" mantığıyla Yıldırım'ın, camiayı kongre havasına sokarak ligdeki mücadelenin ikinci planda kalmasını istemediği belirtiliyor. Bu nedenle Mayıs sonu bir kongre ile görevi devretme planı mevcut.

HEMEN KONGRE EN ZAYIF İHTİMAL

Başkan'ın Cuma günü verilecek karar sonrası hemen kongre kararı alması bir başka olasılık. Ancak bu ihtimal seçenekler arasında en zayıf olanı olarak gösteriliyor. Yeni adaylara hazırlanma fırsatı adına beklenebileceği ifade ediliyor.

HUKUK SAVAŞI İÇİN YOL HARİTASI CUMA SONRASI

F.Bahçe yönetimi, beraat kararı sonrası hukuki bir savaş başlatacak. Sarı-lacivertli yönetimin, birçok kişi ve kurum hakkında Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri'ne tazminat davaları açacağı, UEFA'nın kararı için, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceği öğrenildi. Bu dava bombardımanının yol haritası ise, Cuma günü verilecek kararların ardından günyüzüne çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih belirsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN